3p

Mi legyen a pénzünkkel? Tegyük állampapírba? Részvénybe? Ingatlanba? Kriptóba?
A befektetésektől a vagyonkezelésig - újra itt a Klasszis Klub Live!

Jöjjön el személyesen, találkozzon neves szakértőkkel vagy csatlakozzon online!

2024. március 27. 17:00

Részletek és jelentkezés itt!

Idén is elkészült az országok e-üzletre való felkészülését értékelő e-readiness rangsor. A tovább finomított módszerek pontosabbá tették az értékelést, csodára viszont továbbra is csak azok számíthatnak, akik alaposan rászolgáltak.

Idén is elkészült az országok e-üzletre való felkészülését értékelő e-readiness rangsor. A tovább finomított módszerek pontosabbá tették az értékelést, csodára viszont továbbra is csak azok számíthatnak, akik alaposan rászolgáltak.

Egyes várakozások ellenére a Nasdaq eseményei és a dot-com vállalkozások gyengélkedése sem állította meg a globális e-business növekedését. Nemcsak a hosszútávra tervező vállalatok egyre-másra állnak elő e-business kezdeményezéseikkel - elsősorban a költég csökkentést célzó megoldásokkal - de több ország kormányának terveiben is kiemelt szerepet kapnak az internetnek (is) köszönhető globális piacok.

Az e-readiness rangsor a listát összeállító Economist Intelligence Unit és a Pyramid Research szándékai szerint azt tükrözi, hogy az adott ország gazdasági környezete mennyire kedvez az internet-alapú üzleti kezdeményezéseknek. Mindezt a telekommunikációs infrastruktúra fejlettségétől a hitelkártyás tranzakciók biztonságán át a lakosság számítógépes műveltségéig számos tényezőt alakítja. A követelmények hosszú listáját kell teljesíteni azoknak az országoknak, melyek utol szeretnék érni az elmúlt években látványos eredményeket elér Egyesült Államokat.

Az egy évvel ezelőtti első megjelenés óta sokat finomodtak az e-readiness lista készítésének módszerei. A friss rangsor hat kategóriában elvégzett, egyenként súlyozott vizsgálat alapján készült.

A behálózottság (connectivity) 30 százalékkal esett latba, hiszen megfelelő infrastruktúra nélkül nem létezhet e-gazdaság.

Az üzleti környezet, az általános üzleti klíma (20 százalék) vizsgálata az EIU egyik alaptevékenysége. Ennek során 70 olyan mutatót vesznek figyelembe, mint a gazdaság ereje, a politikai stabilitás, a jogi szabályozottság kérdése, az adózási rendszer, vagy a befektetésekkel kapcsolatban tanúsított magatartás.

Az e-kereskedelem elfogadottságának (20 százalék) vizsgálata a fizetési és logisztikai háttér elemzésén alapul.

A törvényi, szabályozási környezet 15 százalékkal esik latba. A megfelelő feltételek megléte, vagy hiánya segíti, vagy nehezíti az elektronikus kereskedelem fejlődését.

Az e-üzlet nem létezhet légüres térben. A támogató e-szolgáltatások (portálok, web hosting, ASP stb.)10 százalékos súlya is jól tükrözi ezt.

A társadalmi és kulturális infrastruktúra szerepét a rangsor készítői 5 százalékban határozták meg.


Economist Intelligence Unit/Pyramid Research e-readiness rangsor

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!