Gyurcsány Ferenc rövid előadásában kitért arra, hogy az egyik fő feladat most az államszervezet reformja. Mint elmondta, az üzleti életből az állami pozícióba átlépve nagyon feltűnőek számára a hivatalos szervek, funkciók terén mutatkozó működési hiányosságok. A jövőben a minőségibb oktatás kialakítására, az államigazgatás üzletiesebb szemléletre való átállítására, a k+f terület megerősítésére fognak törekedni. Gyurcsány emellett elmondta, működőképesnek tartja a jelenlegi munkaügyi és szociális szabályozást, és nem kívánnak gyökeres változtatásokat végrehajtani.
A témanyitó előadáson Nani Beccalli, a GE Europe elnök-vezérigazgatója globális és régiós makrogazdasági mutatók összehasonlításával vázolta fel, milyen világgazdasági környezetben kell Magyarországnak a növekedési pályára visszaállnia. Beccalli megjegyezte, hogy 'Magyarország tehetséges és jól képzett munkaerejének köszönhetően különösen értékes célpont'.
Daniel Thomiley rövid elemzése szerint jelenleg Kínában és Oroszországban figyelemreméltóak a multinacionális vállalatok értékesítési adatai. Oroszország 25-35 százalékos növekedést mutat fel, míg a kelet-közép-európai államokban a 3-4 évvel ezelőtti 25 százalékos erősödésnél jóval szerényebb az értékesítések növekedése, főleg az FMCG szektorban. A cél, hogy a 2001 előtt a térségre jellemző, rendkívül pozitív tendenciák visszaálljanak a kelet-közép-európai régióban.
A gazdaság képviselői egyetértettek abban, hogy Magyarország akkor maradhat versenyképes a globális piacon, ha gazdaságában a hangsúlyt a tömegcikkgyártásról a fejlett technológiákra helyezi át.
(Menedzsment Fórum)
Visszazárkózást sürgettek az Economist konferenciáján
November 12-én, Budapesten rendezte meg az Economist gazdasági lap a Hatodik Üzleti Kerekasztalt. A konferencia célja az volt, hogy segítsék a cégvezetőket a fejlődő piacokon.