A felmérés egyik célja a végzett hallgatók karrierútjának követése. A kutatásba bevont intézmények - az Apor Vilmos Katolikus Főiskola; az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara, a Wesley János Lelkészképző Főiskola, a Budapesti Műszaki Főiskola és a Zsigmond Király Főiskola - 2001 és 2006 között végzett hallgatói köréből vett kétezer fős reprezentatív mintán kérdőíves adatfelvételt végeznek.
A kutatás során arra kíváncsiak, hogy sikeresen tudtak-e a végzettek munkát találni, volt-e saját vállalkozásuk, a megszerzett szakmai kompetenciák milyen mértékben járultak hozzá a sikerhez. Külön vizsgálják a pályakezdőket, az életpálya elején munkát keresőket és pályát módosítókat, valamint az esetleges sikertelenségek okait, elkerülésük, "túlélésük" módját is.
A kutatás modellértékű, amely elősegíti a felsőoktatási intézményekben kialakítandó "Karrier Központok" működését. A végzett hallgatók karrierútjának és a valós munkaerő-piaci elvárásoknak, trendeknek az ismeretében ugyanis ezek az új keletű intézmények képesekké válnak arra, hogy gyakorlatorientáltan működjenek, választ adjanak az újabb és újabb munkaerő-piaci kihívásokra, de hatékonyan és célirányosan befolyásolhatják az intézmények oktatási folyamatait is.
(Felnőttképzési ajánlatok az Képzéscentrum oldalán)