A munkálatok 89 millió forintba kerültek, amelyet a város és a termálkút helyének földtulajdonosa fele-fele arányban finanszíroz – mondta a polgármester, hozzátéve: Mészáros Jánossal együttműködési megállapodást kötöttek.
A munkálatok eredményeit ismertetve Dietz Ferenc kifejtette: a vízhozam eléri a nyolcszáz litert percenként, s noha még nem tudni, hogy termál- vagy gyógyvízről van szó - a víz vizsgálata már megkezdődött -, bíznak a termál-gyógyvíz minősítésben. A jövőt illetően elmondta: folynak a tárgyalások egy magánbefektetővel, aki a közeli Pap-szigeten, a kemping területén egy ötcsillagos szállodát kíván felépíteni, vállalva, hogy a környező területet is fejleszti. A látványtervek alapján elmondható, hogy fantasztikus lesz.” Mint Dietz Ferenc hozzátette: biztos abban, hogy az új lehetőség jelentősen járul majd hozzá a város idegenforgalmi fejlődéséhez.
A sajtótájékoztatón Hadházy Sándor, a terület országgyűlési képviselője, Visegrád polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy az ilyen fejlesztések összhangban állnak a kormány szándékával, amely prioritásnak tekinti a gyógyturizmus és az egészségipar fejlesztését. Visegrád polgármestereként kiemelte: örül Szentendre sikerének, hiszen saját tapasztalatából tudja, hogy a termálturizmus milyen fontos gazdasági szerepet játszhat egy település életben, és ha a Duna jobb partján lévő települések összefognak a közös cél érdekében, megteremthetik a sikeres Duna-termál-kanyart”.
Bitay Endre, a fúrást végző Vikuv Zrt. vezérigazgatója arról tájékoztatott, hogy a vízhozam nagy termállétesítményt is elbír, emellett a hőhasznosításra is mód lehet.
MTI