3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

10 százalékos eredménycél-növelés, 350 millió hordónyi új szénhidrogén, megduplázott számú Mol Fresh Corner, 600 elektromos Limo nem csak Budapesten - 2023-ra ambíciós terveket jelentettek be.

A Mol-csoport mintegy 10 százalékkal a 2,2-2,4 milliárd dolláros sávba emelte éves kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény-célkitűzését (EBITDA) a 2019-2021-es időszakra, 2022-2023-ra pedig a 2,4-2,6 milliárd dolláros sávba emelkedhet az EBITDA.

Az olajipari vállalat csütörtökön londoni befektetői napján számolt be a két éve meghirdetett Mol 2030-as stratégia végrehajtásának eddigi eredményeiről, és frissítette eredményvárakozásait.

Upstream

A társaság közleménye szerint a kutatás-kitermelés (upstream) üzletág megnövelte középtávú termelési célkitűzését és arra számít, hogy a jelenlegi portfólió 2023-ig naponta 100-110 ezer hordó egyenérték termelésére lesz képes. Az alapot ehhez az Irak kurdisztáni régiójában található Shaikan mező fejlesztési programja, az egyesült-királyságbeli portfólió termelésének hosszabb távon történő fenntartása, valamint a magyar és pakisztáni kitermelést érintő optimalizációs programok adják. A Mol célja továbbá mintegy 350 millió hordó szénhidrogén készlet pótlása 2023-ra - írja a Privátbankár.

Downstream

A feldolgozás-kereskedelem (downstream) üzletág további folyamatos hatékonyságnövelése, illetve a 2030-as stratégia első ütemében megvalósítandó projektek 2022-23-ra számottevő mértékben fognak hozzájárulni az eredményekhez. A Mol profitálhat továbbá a Nemzetközi Tengerészeti Szervezet (IMO) új bunkerolaj-szabályozásából, amely 2020-tól megtiltja a magas kéntartalmat. Mivel a dunai és a pozsonyi finomítóban a fűtőolaj termelése nem érdemleges, a MOL finomítói marzsai növekedhetnek.

Fogyasztói szolgáltatások

A fogyasztói szolgáltatások üzletág EBITDA-ja 2023-ra várhatóan meghaladja az 500 millió dollárt a hagyományos és alternatív üzemanyagkereslet növekedése, illetve a fogyasztói termékek és mobilitási szolgáltatások fokozódó hozzájárulása miatt. A Mol a Fresh Cornerek számát 2021-ig 1250-re növeli, tehát megduplázza. A Mol LIMO flottája pedig teljesen elektromos lesz és 600 gépjárműre bővülhet Budapesten, valamint a szolgáltatás a régióban további 2-3 új városban is elérhetővé válhat - közölték. (A Mol Limo jelenleg csak Budapesten érhető el, a flottában 450 autó van, ebből csak 100 elektromos.)

Az elektromos töltőállomások létesítésében is belehúz a Mol: az alábbi grafikán látszik, hogy míg idén az év végén 30 töltőállomása lesz a társaságnak, amelyeken 60 ezer töltést hajtanak végre, 2021-re már 700 töltőt üzemeltet a Mol, amelyeken 1,7 millió töltésre számítanak.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!