Egy kiemelkedő szereplő az új és használt laptop és PC piacon: a Lenovo!
Mára már nagyon sokan teszik le a voksukat ezen gyártó termékei mellett. Nem véletlen, ugyanis legyen az akár új vagy használt Lenovo laptop, biztosak lehetünk benne, hogy pénzügyileg is jól járunk. Nagyszerű ár/érték arányú készülékeket tudunk vásárolni a márkától.
Köszönhető ez természetesen annak is, hogy nem csak ebben az informatikai szegmensben vannak jelen, sokkal szerteágazóbb a kínálatuk mind termékek, mint pedig szolgáltatások terén. A laptop és PC gyártás mellett szerver és mobiltelefon-gyártással is foglalkoznak, de jelen vannak további IT termékek gyártása terén is, továbbá lakossági internetszolgáltatással is rendelkeznek.
A Lenovo története 1984-ben indult
Kínában alapították a céget, méghozzá 1984-ben, így mondhatjuk, hogy egy elég fiatal vállalatról van szó. Bár utólag okos lehet az ember, azért talán már akkor sejtették, hogy mekkora potenciál lehet majd a cégben, ugyanis a nevük a “Le”, mint legenda, és a “novo”, mint új szavakból ered.
Így szabad fordításban elmondhatjuk, hogy új legenda született Kínában 1984-ben. Mi sem támasztja ezt jobban alá, mint az a tény, hogy 2012-re maguk mögé utasították az addig egyeduralkodó HP-t is!
Kiböjtölték a nagy áttörést
Vannak olyan informatikai vállalatok, melyek pár év alatt igen komoly eredményeket értek el. Kiváló példa erre a texasi Dell. Azonban a Lenovóról ez nem mondható el. Nekik sokkal több időre volt szükségük a nagy áttöréshez, egész pontosan 20 évre, ugyanis 2004-ig kellett várniuk azzal, hogy elhagyják Kína határait.
Ez viszont olyannyira jól sikerült, hogy arra rögtön az egész világ felkapta a fejét. Ekkor ugyanis bejelentették, hogy felvásárolják az IBM PC részlegét. Így egy huszárvágással az IT világtérképén találták magukat. A nagy befektetés hamar meghozta a népszerűség mellett a pénzügyi sikereket is. Már az ügylet lezárásakor a világ 3. legnagyobb PC gyártójának számítottak. Sok pénzt hozó, bejáratott neveket sikerült megvásárolniuk, mint a ThinkPad, ThinkVision, ThinkCentre vagy a NetVista. Ma már ezek a megnevezések elképzelhetetlenek a Lenovo márkanév nélkül, de akkoriban még az IBM neve alatt értek el velük sikereket.
Olyannyira jól sikerült a felvásárlás, majd a további fejlesztések és a terjeszkedés, hogy 2012-re, mint már említettük is, világelsővé váltak!
Ma már nem kérdés, hogy megéri Lenovo termékeket vásárolni
Mint említettük is, a kiváló ár/érték arányú készülékeiket nagy érdeklődés övezi, legyen az egy új vagy akár egy használt darab. A még az IBM-től megvásárolt “Think” sorozatok nagy teherbírással, megbízhatósággal és tartóssággal tűnnek ki a többi gép közül, így pénzügyileg is jó döntést hoz az, aki ezeket választja.