Sorban intézi a 2022-es, magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság ügyes-bajos dolgait a BMSK Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt.. Az uniós közbeszerzési értesítő egyik csütörtöki bejegyzése szerint a vállalat nem is aprózza el a dolgokat, egyetlen tender keretében egyszerre négy projekt ellátására keresett - és talált - megoldást. A nyertes cégek kiválasztásánál két esetben biztosra mentek.
Az egyik kiadó feladat az Eb budapesti és szegedi helyszínének őrzése volt, ezt a kormányközeli munkák elnyerésében hagyományosan sikeres Valton-Sec Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. nyerte meg.
A Valton 524 millió forint ellenében nyújt majd őrző-védő szolgáltatást a Budapesti Multifunkcionális Sportcsarnoknak és a Szegedi Új Kézilabdacsarnoknak a torna alatt.
A feladatgazdag közbeszerzés külön a budapesti és a szegedi csarnok Eb alatt történő műszaki üzemeltetésére és a kapcsolódó szolgáltatások ellátására is cégeket keresett. Részletesebben ezeket kell megoldania a nyertesnek:
- rendszerek üzembentartása
- rendszerek működtetése, rendezvénytámogatás (személyzet)
- takarítás beltérben
- takarítás kültéren
- pályatakarítás (wax eltávolítás)
- esetleges további gépek, berendezések biztosítása
- beléptetőrendszer műszaki üzemeltetése, karbantartása és felügyelete
Itt a Pintér Sándor-közeli B+N Referencia Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Zrt. lett a nyertes, mely a budapesti csomagért 330 millió forintot, a szegediért 267 milliót kap.
A B+N is hagyományosan sikeres a neres közbeszerzéseken, és épp nyáron írtuk meg, hogy a kormányközeli takarítócég még nagyobbra hízott, miután magába olvasztotta két leányát.
A tender utolsó falatja a két csarnok büfészolgáltatásainak ellátása volt. Erre a RaMpART Gasztronómia Kft. bizonyult a legalkalmasabbnak, összesen 231 millió forintot kapnak a szolgálataikért.
A fenti beszerzések mind hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárások voltak, mivel az Eb megrendezését a kormány idén februárban kiemelten fontos közérdeknek nyilvánította. Emlékezetes az is, hogy márciusban már arról döntött Orbán Viktor, hogy közel 12 milliárd forintot át is lapátol a járvány negatív hatásainak ellentételezésére szolgáló Gazdaságvédelmi Alapból a budapesti, szegedi és tatabányai csarnok (ez tartalékhelyszín) fejlesztésébe.
A most kihirdetett szerződések teljes, végleges összértéke 1,35 milliárd forint.