Az egészségünk megőrzése szempontjából tehát kulcsfontosságú, hogy mind a megfelelő étrenddel, mind az életmódunkkal támogassuk a működését.
Tippek az immunerősítő étrendhez
A vitaminok, ásványi anyagok és antioxidánsok mind jótékony hatással vannak az immunrendszerre, érdemes tehát olyan élelmiszereket fogyasztani, melyek bővelkednek bennük, kiegészítésként pedig rendszeresen szedni a Myrobalan vitaminkészítményeit.
Nézzünk is pár példát, hogy mely tápanyagok milyen élelmiszerekben lelhetőek fel:
- A-vitamin: vaj, sajt, szárnyasok húsa, tojás
- B-vitamin: banán, avokádó, olajos magvak, teljes kiőrlésű gabonafélék
- C-vitamin: savanyú káposzta, paprika, citrusfélék
- D-vitamin: tojássárgája, halak
- E-vitamin: hidegen sajtolt olajak, hüvelyesek
- Folsav: káposzta, spenót, karfiol
- Cink: marhahús, tejtermékek
- Magnézium: spenót, burgonya, káposzta
- Szelén: lenmag, karalábé
- Réz: diófélék, halak, hüvelyesek
- Omega-3 zsírsavak: tengeri halak, kelbimbó, olajos magvak
Ez a lista természetesen korántsem teljes, érdemes alaposabban utánajárni, hogy mely ételek milyen vitaminokat és egyéb tápanyagokat tartalmaznak. Ezek alapján pedig össze lehet állítani egy változatos, finom fogásokban bővelkedő, egészséges étrendet.
Mivel támogathatjuk még az immunrendszerünket?
Az étkezés nem az egyetlen módja az immunerősítésnek. A rendszeres sportolás (pláne a szabadban) szintén jó hatással van rá, iktassunk be valamilyen testmozgást heti 3-4 alkalommal.
A szaunázás egy ősi, de nagyon egészséges módszer, ami nemcsak lelkileg segít ellazulni, hanem a testünkre is igen jó hatással van. A napfényre manapság sokan ellenségként tekintenek a káros UV-sugárzás miatt, de a mértékkel történő napozás nagyon is hasznos, hiszen általa tud a testünk D-vitamint előállítani.
A megfelelő mennyiségű pihenés ugyancsak fontos, hiszen a tartós kimerültség gyengíti az immunrendszert is.
Miért fontos az immunerősítés?
Mostanra talán többekben felmerült a kérdés, hogy miért kell ennyire foglalkozni az immunrendszer egészségével. Nos azért, mivel tulajdonképp szervezetünk “védőpajzsáról” van szó, melynek feladata felismerni és elpusztítani a szervezetbe került káros, idegen anyagokat.
Ha pedig nem működik megfelelően, az azt eredményezi, hogy sokkal fogékonyabbak leszünk a különféle betegségekre, fertőzésekre, és nemcsak könnyebben elkapjuk őket, hanem a tüneteink is súlyosabbak lesznek és a gyógyulás is hosszabb időt vesz igénybe.
Egy legyengült immunrendszer még egy egyszerű náthával is nehezen birkózik meg, a kórokozó pedig olyan mértékben elszaporodhat a testünkben, hogy napokra ágynak esünk. Ellenben aki gondot fordít az immunerősítésre, az minimális tünetekkel (egy kis torokfájás, orrfolyás) átvészeli a betegséget.