3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Mivel a munkaerőpiacon egyre nagyobb a verseny, így a munkaadók igyekeznek különféle módszereket bevetni az ideális jelölt figyelmének felkeltésére és megtalálására.

Van, aki fejvadász cégeket bíz meg, és van, aki a széles körű állásportálok használatára esküszik, mint amilyen például a zalaegerszegallas.hu is. Mindkettő megközelítésnek megvannak a maga előnyei és hátrányai, amelyeket a mai cikkünkben részletesebben is átbeszélünk.

Fejvadász cégek vs. online állásportálok

A fejvadász cégek mellett leginkább az szól, hogy a szakembereik igazán jól ismerik az adott iparágat és az ideális jelölt profilját. Ennek köszönhetően pedig hatékonyan képesek felkutatni azokat a személyeket, akik képesek lehetnek arra, hogy betöltsék a meghirdetett pozíciót.

Az állásportálok viszont olyan platformok, amelyek használata igazán egyszerű és könnyű. Arról nem is beszélve, hogy a segítségükkel igazán sok embert érhetünk el, még úgy is, hogy nem teszünk fel hirdetést az oldalra.

A legtöbb álláskereső webhely esetében ugyanis lehetőség van arra, hogy megvásároljuk az oldal adatbázisát. Így a megfelelő kulcsszavak alapján könnyedén kikereshetjük a portálra feltöltött önéletrajzok közül azokat, amelyek ígéretesnek tűnnek. De arra is van lehetőségünk, hogy az oldalt használók profiljai között böngésszünk. 

Ez a módszer azonban sokkal időigényesebb, ami miatt a kiválasztás akár hetekig is elhúzódhat. Arról nem is beszélve, hogy a HR-esek mindennapos adminisztratív feladatai már éppen eléggé megterhelőek, amin tovább ront, ha nekik kell a megfelelő jelöltek után kutatni.

Melyiket válasszuk?

Nos, a fentebb leírtakból is tökéletesen látható, hogy mindkettő megoldásnak megvannak maga pozitívumai és negatívumai. A közöttük történő választást leginkább az befolyásolja, hogy melyik megoldás felel meg jobban a munkaadó egyedi igényeinek.

De egyébként több korábbi felmérésből is az derül ki, hogy a cégek közel 90%-a az online állásportálokra szavaz, amikor a megfelelő jelölt után kutat, és mindössze 2% az, aki fejvadász segítségét veszi igénybe.

Ha egyik sem felel meg, akkor megbízhatunk akár egy munkaerő-kölcsönző céget is

Ezeknek a vállalkozásoknak van már egy jelentős adatbázisa, amelyben olyan munkavállalók szerepelnek, akiket szinte azonnal lehet alkalmazni. Ráadásul még olyan szolgáltatásokat is szoktak nyújtani, hogy átvállalják az adott munkavállaló bérszámfejtésével, illetve adózásával kapcsolatos tevékenységeket és az egyéb adminisztrációt.

Azt azonban mindenképpen fontos megjegyezni, hogy a munkaerő-kölcsönző vállalkozások megbízása ugyanúgy, mint a fejvadász cégek esetében, általában magasabb költségekkel jár. Így ha a HR büdzsé szűkösre lett szabva, akkor nem ez jelenti a legjobb megoldást.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!