3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ez egy olyan kérdés, amivel már szinte minden számítógép felhasználó találkozott élete során. Néhányan tudják egyértelműen a választ, van aki sokat kutat után, páran pedig még a telepítés közben/után sem biztosak a dolgukban. 

A kérdés teljesen jogos, hisz a számítógép egy nagyon bonyolult szerkezet, többféle felhasználási móddal, és ma már több megoldás is rendelkezésünkre áll.

Az operációs rendszerek már több évtizede velünk vannak

2023-ban már nemcsak a számítógépek, laptopok használnak operációs rendszert, hanem az okostelefonoktól kezdve az okosórákon át egészen az olyan okoseszközökig, mint a TV-k vagy hűtők. 30 évvel ezelőtt a helyzet teljesen más volt, már maga az operációs rendszer beszerzése is nehezebb volt. 

Szerencsére ma már sokkal egyszerűbb, elég meglátogatni egy olyan oldalt, mint amilyen a Szoftver24.hu, ahol Windows termékkulcsokat vásárolhatunk gyorsan, percek alatt. A 90-es években még mindig az elérhetősége korlátozottabb, mind a változatok száma kisebb volt. A beszerzése több órás művelet is lehetett, a telepítésről nem is beszélve, az egész procedúra nagyon bonyolult volt, tapasztalt ismerős vagy szakember nélkül szinte lehetetlen feladatnak tűnt.

Az operációs rendszerek története sokkal korábban, az 1970-80-as időszakban kezdődött, amikor az első prototípusok, kísérleti verziók megjelentek. Mindezek kellettek ahhoz, hogy elérkezzünk a máig töretlen népszerűségnek örvendő Windows, valamint más modern szisztémákhoz. Az első, igazán közkedvelt operációs rendszerek a Windows 95 és a Windows 98 volt, ezt követte a máig használt Windows XP, ami még mindig megtalálható néhány országban, leginkább állami, önkormányzati szektorokban. 

Ez is jelzi, hogy az operációs rendszerek milyen szintre értek el. A következő mérföldkőig több évet várni kellett, ez volt a Windows 7, ami után elérkeztünk a mai két legnépszerűbb és leghatékonyabb verzióhoz: Windows 10 és Windows 11. A Windows 11 még mindig viszonylag frissnek számít, a Windows 10-et többen használják. Utóbbihoz két változat érhető el: a Pro és a Home.

Pro vs. Home: melyik a jobb választás?

Minden attól függ, hogy milyen feladatokra használjuk az adott számítógépet, laptopot. Alapvető feladatokra, műveletekre, mint a böngészés, filmnézés, adminisztráció mind a kettő változat tökéletes választás. A Home verziót inkább otthoni számítógépekre érdemes feltelepíteni. A Pro változat mindennel rendelkezik, ami a Home-ban megvan, de emellett további funkciók is megtalálhatóak, például sokkal biztonságosabbak.

Milyen rendszerkövetelményeknek kell megfelelni a Windows 10 futtatásához?

Az alábbi specifikációkra lesz szükség:

  • Processzor: 1 GHz-es vagy gyorsabb

  • RAM: 1 GB 32 bit, 2 GB 64 bit esetén

  • Tárhely: Minimum 20 GB

  • Videokártya: DirectX 9 kompatibilis

Beszerzés előtt érdemes tájékozódni, hogy melyik lesz számunkra a megfelelő operációs rendszer.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!