Tapasztalat nélkül munkát találni?
A legtöbb álláshirdetés tartalmaz valamilyen követelményt korábbi munkatapasztalat kapcsán. Elég, ha csak felmegyünk a miskolcallas.hu oldalra, és látni fogjuk ezt, ugyanakkor azt is, hogy nem minden munkához kell gyakorlati múlt, van ahol kifejezetten pályakezdőket, friss diplomásokat keresnek.
Nem szabad erre túlságosan rágörcsölni, mert előbb vagy utóbb mindenki bekerül valahova, és onnantól kezdve aztán már könnyebb lesz. De addig is, nézzünk pár tippet, hogy könnyebb legyen legyőzni az első akadályt.
3 tipp, melyek segítenek legyőzni az első akadályt
-
Vegyünk részt szakmai gyakorlaton! Még mielőtt végeznénk a tanulmányainkkal, vegyünk részt valamilyen szakmai gyakorlaton. Ezzel nem csak bele láthatunk a szakmánk gyakorlati működésébe, de legalább később is lesz egy alapunk, így nem nulláról kell majd betanulnunk. És persze minden ilyet írjunk is be az önéletrajzunkba!
-
Keressünk gyakornoki helyeket! Sokan azt hiszik, hogy ezek az állások nem fizetnek, ingyen kell dolgozzunk. Pedig ez nem igaz! Legalább is ma már nem. Nyilván senki sem szeretne ingyen dolgozni. Persze így nem fogunk annyit keresni, mint egy teljes értékű állás során, azokban kiváló gyakorlati tanulási lehetőség, jól fog mutatni az önéletrajzunkban is, és kezdésnek ez is jobb a semminél.
-
Jelentkezzünk a kezdő pozíciókra! Ahogy azt már korábban is írtuk, számos cégnél vannak kifejezetten kezdőknek kiírt pozíciók. Egy többéves tapasztalatot elváró állásra valószínűleg pályakezdőként hiába pályáznánk. Ellenben egy ilyen állást kifejezetten nekünk írtak ki. Sok cégnél szeretik az ilyen munkaerőt, mivel nekik még nincsenek berögzült módszereik, így könnyebben megtanulják az adott munkáltatónál megszokott munkafolyamatokat.
Ha ezeket megfogadjuk, és szerzünk egy kis szakmai gyakorlatot, akkor máris elkezdhetünk jelentkezni olyan állásokra is, melyek 1-2 éves releváns gyakorlatot igényelnek.
Üres CV?
Mindenki elkezdi valahol. Épp ezért nem szabad, hogy frusztráljon minket az, hogy a CV-ben a szakmai tapasztalat rész szinte üres. Főleg azért sem, mert az előző bekezdésben adtunk 3 tippet, hogy miként lehet ezt a részt feltölteni.
Ha még nem tudjuk, akkor emeljük ki jobban a képességeinket. Tanulmányi versenyeket, eredményeinket, önkéntes munkáinkat is beírhatjuk, ha kapcsolódnak az adott területhez, ahova készülünk.
Írjuk bele, ha szeretünk tanulni (gyakorlati példaként kerüljön bele pár tanfolyam, amit elvégeztünk). Ha lelkesek vagyunk, akkor az jöjjön át a CV-ből is! Sokan szeretik a fiatalos lendülettel érkező új kollégákat.