A társaság 3 millió eurós képzési programját a HIPA 1,56 millió euróval támogatta.
Joó István kiemelte: tavaly rekordot döntött a magyarországi működőtőke-beáramlás. A HIPA által kezelt 92 projekt keretében 6,5 milliárd értékű beruházás érkezett Magyarországra.
A kormánybiztos hozzátette: hazánk mára a kelet-közép-európai régió egyik vezető nemzetközi központjává vált a BSC szektorban, és minden adott ahhoz, hogy továbbra is vonzó befektetői célpont maradjon.
A HIPA 2014 és 2022 között 103 projekt megvalósulásában működött közre, amelyek 19 ezer munkahelyet hoztak létre. A magyarországi üzleti szolgáltató központokban mintegy 70 ezer ember dolgozik - ismertette.
A Kostal új globális üzleti szolgáltató központja nagyszerűen illeszkedik Magyarország azon stratégiai célkitűzésébe, amely magas hozzáadott értékű beruházások támogatását részesíti előnyben - tette hozzá.
A HIPA célja, hogy a magas hozzáadott értékű üzleti szolgáltatásoknak is Magyarország adjon otthont - fogalmazott Joó István, hozzátéve, hogy 2022-ben 20 ilyen projekt zárult és 2500 új állás létesült.
Az elsősorban autóipari beszállítóként ismert, négy kontinens 21 országában jelen lévő társaság elnök-vezérigazgatója Andreas Kostal elmondta, hogy a magasan képzett munkaerő miatt választották Budapestet helyszínül.
A budapesti központ a cégcsoport teljes üzleti tevékenységét támogatja, magas hozzáadott értékű pénzügyi, IT, logisztikai szolgáltatásokat végez - tette hozzá.
A mintegy 2400 négyzetméteres iroda kialakítása során a fenntarthatóságra és a természetes alapanyagok használatára törekedtek, az üzleti szolgáltatóközpont októberben további 1000 négyzetméterrel bővül.
Csucska Péter, a Kostal cégcsoport budapesti üzleti szolgáltató központjának ügyvezető igazgatója elmondta, a társaság rugalmas munkavégzést tesz lehetővé a munkavállalói számára. Többen vidéki helyszínekről dolgoznak, és csak megbeszélésekre jönnek be az irodába.
Az MTI kérdésére elmondta, hogy jelenleg mintegy 70 szakemberrel állapodtak meg, közülük 50-en kezdték el a munkát. Céljuk, hogy 2024 végére a létszám elérje a 300-at.
Első körben az 5-10 éves tapasztalattal rendelkező, nyelveket beszélő szakembereket keresnek és később várják a pályakezdők csatlakozását is.
Hozzátette: a társaság célja, hogy a budapesti szolgáltató központ fejlesztésével nemcsak a német, és az európai, hanem a cégcsoport teljes globális működését is támogassa.
Az 1912-ben alapított Kostal csoport jelenleg 20 országban van jelen, mintegy 18 500 alkalmazottal. A cég dolgozóinak több mint négyötöde már Németországon kívül dolgozik. A vállalatcsoport 2021-es forgalma 2,776 milliárd eurót volt. Kutatás-fejlesztésre éves szinten a bevétel több mint 6 százalékát fordítja.
(MTI)