2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Hétfői médiaértesülések szerint a Bank of England - a brit jegybank - is belekeveredhetett az öt évvel ezelőtt kirobbant Libor-manipulációs botrányba.

A BBC televízió Panorama című oknyomozó riportműsorának birtokába jutott egy hangfelvétel, amelyen a Barclays brit bankóriás egyik magas rangú illetékese, Mark Dearlove arra utasítja a cég napi Libor-becsléséért felelős vezetőt, Peter Johnsont, hogy minél alacsonyabb becslést adjon a globális piaci ügyletek számára irányadó bankközi kamatra.

Amikor Johnson kifogásait hangoztatja, Dearlove a felvétel tanúsága szerint azzal győzködi, hogy a Bank of England részéről komoly nyomás nehezedik a Barclaysra a minél alacsonyabb Libor-becslés végett.
 
Ilyen (nem) lesz  a Széchenyi tér 

További cikkek »A felvett beszélgetés 2008 októberében, a globális pénzügyi válság elhatalmasodásának idején zajlott. A BBC szerint az ügyről ugyanaznap tárgyalt a Barclays akkori vezérigazgatója, Bob Diamond és a Bank of England azóta nyugdíjba vonult kormányzó-helyettese, Paul Tucker is. Ennek jelentőségét az adja, hogy a Libor-botrány kirobbanása után, 2012-ben Diamondot és Tuckert is meghallgatta a brit parlament pénzügyi bizottsága, és mindketten azt mondták, hogy csak nem sokkal korábban értesültek a manipulációs botrányról.

A pénzügyi bizottság egyik tagja azt mondta a BBC-nek: úgy tűnik, hogy Diamond és Tucker is félrevezette annak idején a parlamentet, ami "rendkívül súlyos ügy". Bob Diamond ugyanakkor a műsornak nyilatkozva határozottan cáfolta, hogy félrevezető nyilatkozatot tett volna az alsóházi bizottság előtt.

Az azóta nemzetközivé duzzadt, hatalmas bírságokhoz vezető ügy 2012 nyarán robbant ki, amikor a súlyos csalási bűncselekmények felderítésére szakosodott brit nyomozóhatóság (Serious Fraud Office, SFO) és a brit pénzügyi felügyelet feltárta, hogy a Barclays és más nagybankok egyes kereskedői a globális pénzügyi válság előtt és alatt haszonszerzés céljából manipulálták a Libort.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!