2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Évente összesen mintegy 25 millió fontot keresnek az angol labdarúgó liga élvonalában tevékenykedő húsz csapat vezető menedzserei, azaz a klubok főnökei. A legjobban és a legrosszabbul fizetett csapatfőnök fizetése között csaknem nyolcszoros a különbség.

Néhányan közülük jól ismertek és csapatuk múltbéli sikerei kapcsán nem is vitatják, hogy megérdemlik a pénzüket.

Elsősorban a Manchester United klubját pénzeszsákká varázsoló Sir Alex Fergusonra igaz mindez: ő - talán éppen ezért - kimagaslóan sokat, 3,1 millió fontot keres. Jellemző, hogy az egyik legsikeresebb tréner, a múlt szezonban veretlen és első helyen végző Arsenal főnöke, Arsene Wenger 800 ezer fonttal kevesebbet kap.

A Premiership úgynevezett elitcsapatainál alkalmazásban állók fontban is milliomosok, forintban pedig többségükben milliárdosok. A menedzserek átlagfizetése közel jár az egymillió fonthoz, ami hozzávetőleg 350 millió forintot tesz ki.

Játékosaihoz képest viszonylag szűkmarkú volt Roman Abramovics a Chelsea-t irányító Jose Mourinho javadalmazásakor: az edző 12 hónap alatt mintegy 2 millió fontot tehetett zsebre. Ennél valamivel kevesebbet kap a Liverpool nyáron igazolt menedzsere, Rafael Benitez: az ő éves fizetése 1,6 millió font, ami talán most, a csapat 11. helyét nézve soknak is tűnhet.

Más, látszólag túlfizetett edzők is vannak: így a Crystal Palace-nál lévő Iain Dowie 700 ezer fontos éves fizetése meglehetősen gáláns, ha figyelembe vesszük a csapat gyászos szereplését. Ráadásul ennél több gárdánál is kisebb fizetést osztanak a menedzsereknek.

Persze vannak olyanok is, akiknek panaszra lenne okuk, ha a fizetésüket és az általuk irányított gárda teljesítményét vetnénk össze. A most harmadik helyen tanyázó Evertont vezető David Moyes 400 ezer fontos fizetése abszolút értékben is az egyik legalacsonyabb a Premiershipben. Igaz, Moyes szerződése utolsó évét szolgálja, így nem véletlen, hogy a klub egyelőre nem akarta aláírni a 600 ezer fontos fizetésemelésről szóló szerződést. Ha más klubhoz kerül a ligában, biztos, hogy a mostani jövedelménél többet ígérnek majd neki, főként, ha a dobogó közelében marad az Everton, vélik szakértők.

(Menedzsment Fórum)

Kapcsolódó anyagok
23 milliárd forint egy angol focicsapatért
Angol fociklubokra vadásznak a milliárdosok
Hogy működik az európai futball-üzlet

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!