3p

A mezőgazdasági támogatások köre annyira szerteágazó és komplex, hogy nem kis kihívás naprakésznek lenni bennünk! Sokszor nem is tudjuk, hogy lehet igényelni szubvenciót, vagy ha van is információnk róla, nem pontosan és nem határidőre adjuk le a kérelmet. Ilyenkor jó eséllyel lemaradhatunk a pénzügyi segítségről.

Azért, hogy ne nekünk kelljen bújni a jogszabályokat, megtalálni a pályázatokat, majd megírni azokat, érdemes kiszervezni ezt a tevékenységi kört! A Morva Növénydoki például segíthet pályázatírás terén is. De a gazdaság adminisztrációban, a növényvédelmi szakirányításban, a talajmintavételben és a precíziós gazdálkodási kérdésekben is nagy rutinnal tudnak bennünket támogatni.

Cikkünkben most egy kevésbé közismert témát, az anyakecsketartásra igényelhető támogatás lehetőségét járjuk körül. Kitérünk benne arra is, hogy a pályázat benyújtásához mi szükséges, és kihez fordulhatunk segítségért.

Hasznos tudnivalók az anyakecsketartás támogatásáról

Tudtad-e, hogy ha kecsketartással foglalkozol, az anyakecskékre igényelhetsz úgynevezett csekély összegű támogatást egy MÁK-rendelet értelmében? Ha még nem hallottál róla, épp itt az ideje! Ez a szubvenció vissza nem térítendő, ugyanakkor meg van határozva a maximális értéke, és más csekély összegű támogatással együttesen kell értelmezni.

Mivel véges kerete van a rendelkezésre álló, kiosztható pénzösszegnek, fontos, hogy határidőre benyújtsuk az igénylést!

Hogyan történik a pályázás?

Az igényünket a MÁK elektronikus felületén adhatjuk le. Ezt követően figyeljük majd az Ügyfélkaput! Hiánypótlás esetén ideérkezik majd az üzenet, és ezen keresztül kell majd benyújtani a kért dokumentumokat.

Mind az eredeti anyag, mind a hiánypótló információk leadási határideje kiemelt fontosságú, a be nem tartása akár még elutasítást is eredményezhet.

Pályázók köre

Ahhoz, hogy pályázni tudjunk erre a támogatásra, bizonyos feltételeknek meg kell felelnünk. Ezek a következők:

  • A támogatási kérelemben az anyakecskék tenyészetének állattartójaként kell szerepelnünk.
  • A megfelelő és szakszerű apaállat-tartásra nagy figyelmet kell fordítanunk, és a fedeztetésre csak törzskönyvi kivonattal vagy származási igazolással rendelkező bakot vonhatunk be.
  • A kecskéket ENAR rendelet szerint kell jelölnünk, illetve nyilvántartanunk.
  • Rendelkezünk kell igazolással a Magyar Juhtenyésztők és Kecsketenyésztők Szövetsége részéről.
  • Meghatározott időpontig a támogatásba bevont anyakecskéket a gazdaságunkban kell tartani.

Mi pályázzunk vagy szervezzük ki a feladatot?

Ha nem szeretnénk az adminisztrációval bajlódni, és folyamatosan résen lenni a pályázatokat illetően, bízzuk ezt a munkát külső szakértőre! Például a Morva Növénydoki összeállítja helyettünk a kérelmet, határidőre beadja azt, és a hiánypótlásokat is intézi. Mindezt sikerdíjas szolgáltatás keretein belül, így anyagilag mindenki jól járhat.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!