EUR/HUF (281,50 – 283,50): A Standard & Poors után a Moody’s hitelminősítő intézet is bejelentette, hogy árgus szemekkel pásztázzák az itthoni fejleményeket. Türelemmel megvárják a választásokat és a 2011-es költségvetés részletes keretszámait, majd ezek után döntenek az esetleges leminősítésről. Ha a kormány nem tervezi igénybe venni az IMF által nyújtott védőhálót, akkor valami nagyon meggyőző, és hihető reformlépésekkel kell előrukkolnia, nehogy lejjebb soroljanak bennünket a "junk" kategóriába. Tegnap egyébként csak rövid időre volt képes a forint 281 alatt megkapaszkodni, és még délelőtt belekezdett egy kisebb korrekcióba. A reggel 282,5 környékéről indul, és további mérsékelt gyengülésre lehet számítani, amennyiben a forint követi a zloty és a régió euróhoz viszonyított mozgását.
EUR/USD (1,2950 – 1,3050): Úgy tűnik az euro/dollár kurzusa az 1,30 körüli szinteken próbál megkapaszkodni, az eddigi 1,27-28 után. A dollárgyengülést nem a makroadatok alakulásával, hanem inkább a kínai fejleményekből eredő optimizmussal indokolhatók. A Kínai Jegybank ugyanis történelmi mélypontra fixálta a dollár/jüan árfolyamát, ami segítheti a fejlett piacok exportját Kínába. Várhatóan a mai makroadatok eredményei sem fogják érdemben befolyásolni, hogy melyik irányba tart a legfontosabb devizapár. Délelőtt az eurozóna külkereskedelmi adatait hozzák nyilvánosságra, majd az USA szolgáltat 2 fontos adatot, az augusztusi termelői árindexet, illetve a szokásos heti munkanélküliségi segélyért folyamodók állományát.
CHF/HUF (216,00 – 218,00): Délután kettőkor kiderül, hogy változtat-e kamatot az SNB. Egyes hazai sajtóhírek már
emeléssel riogatnak, de ennek ellenére a várakozások még tartást valószínűsítenek. A kamatemelést az elemzők nagy része legkorábban decemberre, legkésőbb márciusára várja. A másik felröppent hír a japán intervenció analógiájára épülő svájci beavatkozás lehetősége volt. A Commerzbank hazai szakértői szerint erre nagyon kevés esély mutatkozik. A svájci gazdaság egészséges számokat produkál, a defláció veszélye egyre inkább távolodik. Az SNB pedig már eddig is (virtuális) dollár és euróhegyeket halmozott fel a korábbi intervenciók nyomán, és a jelenlegi EUR/CHF 1,30 körüli árfolyam sem indokolná a beavatkozást.
mfor.hu