A nap első felében jelentősen erősödött a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, délutánra azonban mérséklődött a szárnyalás. A végén csak 1,7 százalékos pluszban zárt a mutató, melyet főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok és a gyengülő forint húzott vissza. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett.
A BUX index 19 364 ponton fejezte be a hét utolsó kereskedési napját, ez 1,71 százalékkal, több mint 300 ponttal volt magasabb a csütörtöki értékénél. A forgalom viszonylag magas volt, a végére több mint 30 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a nap nyertese az OTP lett, a Telekom viszont több mint 1 százalékkal olcsóbb lett. A bank részvényeiért a záráskor 4870 forintot adtak a befektetők, ez 3,62 százalékkal volt magasabb a csütörtöki záróárnál. A Mol a hajnalban megjelent gyorsjelentést 1,18 százalékos erősödéssel ünnepelte, így 14 540 forinton vonulhat hétvégére. Olcsóbb lett viszont a Magyar Telekom, mely 1,14 százalékos gyengülést követően 780 forintért cserélt gazdát.
Felemás napjuk volt a gyógyszeripari részvényeknek, hiszen a Richter ugyan 39 000 forinton tudott zárni, ami 2,62 százalékos emelkedést jelentett, az Egis viszont 0,53 százalékos visszaesést követően 19 700 forinton forgott a záráskor.
Csütörtökhöz hasonlóan ma is a délutáni órákban indult gyengülésnek a forint a bankközi devizapiacon, de most főleg a vártnál gyengébb amerikai makroadatok okozták a pesszimizmust. A részvénypiac zárása után 271,71 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,3 százalékos gyengülést jelentett a magyar fizetőeszköz számára. A dollárral szemben 189,19-ig esett a forint, míg a svájci frank jegyzése 178,99-nél állt.
A nemzetközi tőzsdéken is délutánra romlott el a hangulat a délelőtti menetelés után. A londoni tőzsde FTSE indexe a nap második felében 1,17 százalékkal állt csütörtöki szintje felett, míg a frankfurti DAX 1,04 százalékos pluszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,95 százalékkal erősödött, pedig délelőtt még 3 százalék körüli pluszban is volt, míg a prágai tőzsde PX indexe a végén hirtelen esett 2,24 százalékos mínuszba.
Amerikában a nyitás előtt a vártnál kicsit gyengébb makroadatok jelentek meg: júliusban a személyes bevételek elmaradtak a várttól, míg a kiadások az előzetes konszenzusnak megfelelően alakultak. Ennek köszönhetően lefelé indultak a főbb mutatók a Wall Streeten, az első pár óra után a Dow 0,19 százalékkal állt csütörtöki értéke alatt, míg a S&P enyhe pluszban volt.