2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Mol körüli felvásárlási pletykák szerda délutánra 23 ezer forintig vitték fel az olajrészvény árfolyamát, majd a cáfolatok hatására elindult eladások a hét vesztesévé tették a papírt.

A Budapesti Értéktőzsde hónap eleje emelkedő indexe, a BUX tovább erősödött az elmúlt héten, miközben a vezető részvények vegyes képet mutattak. Hétfőn a kedvező nemzetközi hangulatban már egyhavi csúcson zárt a BUX, és a hetet 23.219,24 ponton, az egy héttel korábbinál 173,53 ponttal, 0,75 százalékkal erősebben fejezte be.

A heti forgalom elérte a 90,91 milliárd forintot, ami 12,5 milliárddal több az előző hetinél. A forgalom felét az OTP adta 45,66 milliárd forint értékben, a Mol-ban 29,07 milliárd, a Richterben 6,99 milliárd, míg a Magyar Telekomban 4,84 milliárd forint értékben kereskedtek a hét folyamán a budapesti parketten.

A hét nyertese a Richter: a 48.750 forintos záróár hónapok óta a legmagasabb volt, és az előző péntekhez képest is 1.945 forint, 4,16 százalék nyereséget ért el a gyógyszerpapír. Ugyanakkor a Mol volt a legnagyobb vesztes, a pénteki 21.700 forintos záróár 450 forinttal, 2,03 százalékkal maradt el az egy héttel korábbitól. Az olajpapír a hetet hullámvasúton töltötte: szerdán a záróára az előző pénteki 22.150 forintról 23 ezer forintig emelkedett arra a - később a kormány által cáfolt - hírre, hogy a magyar állam 27 ezer forinton veszi meg az orosz Surgutneftegaztól (Szurgutnyeftegaz) a Mol 21,2 százalékos pakettjét. Csütörtökön a Mol a cáfolat nyomán elveszítette a szerdai nyereségét, és  pénteken tovább esett, hiába cáfolta maga Hernádi Zsolt azt a pletykát, hogy távozik elnök-vezérigazgatói posztjáról és helyére Kocsis István, a BKV jelenlegi elnök-vezérigazgatója kerül. A pénteki kereskedést végül már 22 ezer forint alatt, 21.700 forinton zárta az olajrészvény, és a további árfolyamesést a 21.680 forintos technikai határ akadályozta meg a brókerek  véleménye szerint.

Az OTP 71 forintot, 1,46 százalékot emelkedett és 4.926 forinton zárta a hetet, pedig hétfőn még ötezer forint fölött járt az árfolyam.

A Magyar Telekom 690 forintos  árfolyama alig változott, mindössze 2 forinttal, 0,3 százalékkal csökkent az előző pénteki záróárhoz képest, igaz kedden még 700 forint fölött kereskedtek a távközlési papírban.

A kis- és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX a hét folyamán 30,62 ponttal (1,5 százalék) emelkedett.

MTI/mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!