3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Csütörtökön a nap első felében erőlködött kicsit a Budapesti Értéktőzsde, hogy szépítsen valamit a tegnapi gyalázatos teljesítményen, délutánra azonban megint előkerültek az eladók. Az OTP például két nap alatt majdnem 9 százalékot veszített értékéből, így lassan ismét előtérbe kerül az 5000-es lélektani szint.

21 707 ponton fejezte be a csütörtöki kereskedést a BUX index, ez 2,33 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai záróértéknél. A forgalom ismét kifejezetten magas volt, majdnem 35 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között délutánig.

A vezető részvények kivétel nélkül folytatták tegnap kezdett vesszőfutásukat, az OTP és a Mol is 8-9 százalékkal lett már olcsóbb szerda reggel óta. A bankpapírok 5280 forinton fejezték be a kereskedést, ami 4 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai árfolyamnál. Eközben a Mol 2,59 százalékot veszített, így 19 190 forintot ért. Mindkét papír esetében azért volt különösen nagy a zuhanás délután, mert napközben még egy-két százalékos pluszban voltak. A Magyar Telekom ugyanúgy 582 forinton fejezte be a napot, mint szerdán.

Gyengüléssel zártak a gyógyszergyártók is: a Richter 44 200 forintos ára 1,03 százalékos bukásnak felelt meg, míg az Egis 1,49 százalékos visszaesés után 21 180 forinton forgott a nap végén.

A második napja tartó zuhanás a pesti börzén elsősorban annak tudható be, hogy szerda reggel kiderült: az eredeti tervekkel ellentétben a kormány mégsem vezeti ki 2013-tól a válságadókat, csak csökkenti azok összegét. Az információt csütörtökön a miniszterelnök is megerősítette. A befektetők mindenesetre lassan úgy érezhetik magukat a piacon, mint 2008 októberében, igaz, akkor jóval nagyobb volt a pánik, repkedtek a 10-15 százalékos napi mínuszok.  

A forintnak is rossz napja volt csütörtökön: délután 276,42 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,75 százalékkal volt magasabb a szerdai szintnél. A dollárral szemben 202,13-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 207,52 forintba került.

A vezető európai tőzsdéken nem volt tapasztalható a pestihez hasonló vérengzés az elmúlt két napban, a legtöbb index megúszta kisebb mínusszal, illetve oldalazással. A londoni FTSE csütörtök délután 0,05 százalékos pluszban volt, míg a frankfurti DAX 0,16 százalékot tudott emelkedni. A Wall Streeten viszont pesszimista hangulatban indult a kereskedés délután: az első pár óra után a Dow 0,89 százalékkal állt szerdai záróértéke alatt, a S&P pedig 0,86 százalékos eséssel kezdett.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!