Bár tavaly év végén három vezetőnél a nyugdíjbavonulás volt az indok, a többieknél mindössze a történelmi méretű kórházi adósságokra lehet következtetni.
Ugyanakkor a decembert megelőző, tartozással rendelkező egészségügyi intézmények listájából az derült ki, hogy nem a legnagyobb adóssággal rendelkező kórházak vezetőitől vált meg.
Kicsivel később az Egészségügyi Közlönyből az derült ki, hogy Pintér Sándor nem volt elégedett a kórházigazgatók végzettségével, többségük ugyanis nem rendelkezett megfelelő képesítéssel, azaz „csupán” szakorvosi diplomájuk volt.
Pár hete pedig a Népszava derítette ki, hogy egy 30 napos bentlakásos kiképzésre, Remeteszőlősre kevesebb mint egy tucatnyi jelöltet „iskoláztak be.”
Itt az ORFK irányítása alatt álló önálló rendőri szervként működő intézményben oktatják, képzik például
az utcai rendőrjárőröket, valamint az úgynevezett erdészeti szakembereket: a halászati és a mezőőröket, a hivatásos vadászokat.
Akkor a tárca azt mondta, hogy a főigazgató-jelöltek kiválasztása az idei évtől kezdődően egy komplex vezető-kiválasztási rendszer alapján történik, ennek része a személyes jelenlétet igénylő továbbképzés is. A továbbképzés alapvetően két részből – elméleti ismeret átadásából, illetve vezetői kompetenciafejlesztő tréningből – áll.
Nos, megvannak azok a kórházigazgatók, akikről szó lehet. Pintér Sándor belügyminiszter ugyanis közleményben jelentette be, hogy hét kórházi intézményvezetőt nevezett ki július 15-i hatállyal.
Az érintett kórházak és igazgatók listája:
- Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet: Dr. Gondos Miklós.
- Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet: Dr. Szilágyi Dániel Örs.
- Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház: Dr. Bakos Gábor.
- Komárom-Esztergom Vármegyei Szent Borbála Kórház: Dr. Virág József PhD.
- Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház: Dr. Ajzner Éva Borbála.
- Tolna Vármegyei Balassa János Kórház: Kis Zoltán Károly.
- Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház: Dr. Czinkotay Frigyes.