2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Magyarország azon kevés EU-tagállam közé tartozik, ahol a csúcstechnológiát képviselő ipari export a teljes kivitel több mint egyötödét adja. E szerint hazánk Japánnal van egy szinten(!), s a velünk együtt csatlakozott államok mindegyikét megelőzi, írja a Világgazdaság.

Az Eurostat összeállítása a tudomány, a technológia és az innováció európai helyzetéről ad körképet. A módszertan szerint a következő ágazatokat sorolják a csúcstechnológiájú ipari szektorok közé: vegyipar, számítógépek és irodai gépek gyártása, repülőgépgyártás és űrtechnika, elektronika és távközlés, gyógyszeripar, tudományos eszközök gyártása, gép- és fegyvergyártás.

A fenti hízelgő adat ellenére szó sincs arról, hogy Magyarországon más szempontokból is kedvező lenne a helyzet a tudomány, a technológia és az innováció terén. A hazánkhoz hasonló népességű Csehországban például 25 százalékkal több embert alkalmaznak kutatási-fejlesztési feladatokra, mint nálunk, a szintén a magyarországihoz hasonló népességű Görögországban pedig másfélszer annyit. Ráadásul a k+f területén dolgozó alkalmazottaknak Magyarországon szűk harminc százalékát foglalkoztatja csupán az üzleti szféra, míg Csehországban több mint a felét.

Ami pedig a k+f kiadásokat illeti, ott hazánknak semmi oka a büszkeségre. Egy 2004-es adat szerint Magyarország csupán GDP-je 0,89 százalékát költötte kutatásra és fejlesztésre, ez pedig még a felét sem éri el az EU-átlagnak (1,90 százalék), olvasható a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!