A most megszüntetésre ítélt fluoreszkálós technológia egy korábbi Philips innováció eredménye. A holland cég mérnökei arra az LCD tévéknél folyamatosan jelentkező problémára kerestek megoldást, hogy egyes mozgások közvetítésekor a készülék által sugárzott kép elmosódottá válik. A Philips újításával tulajdonképpen az emberi szemet cselezte ki: a képernyőnek nem állandó háttérvilágítása volt, hanem gyors egymásutánban küldött fénynyalábokkal érték el a mérnökök azt, hogy a szem élesnek látta a korábban homályos képet.
Az innováció sok pénzt is hozott a vállalatnak, olyannyira, hogy az Apturának elnevezett technológia gyártása a cég húzóágazatává vált.
A technológia alkalmazását most mégis megszünteti a társaság. "Az innováció további kibontakoztatásához befektetésekre volna szükség. A piacon azonban egyre inkább terjed a hasonló élességi problémák megoldására alkalmazott úgynevezett LED technológia, amely még vékonyabb képernyők gyártását teszi lehetővé, így társaságunk inkább áttér erre a megoldásra" - fogalmazott a Philips szóvivője.
Az innovációba viszonylag hamar belebukott a vállalat: a fluoreszkálós háttérvilágítással felszerelt tévék kereskedelmi értékesítése még csak tavaly kezdődött.
Az átállás ugyanakkor nem okoz nagy problémát a társaságnál, mivel a cégcsoporthoz tartozó Lumiled a világ piacvezető LED gyártója.
Ugyanakkor az új technológiának számító háttérvilágítási módszer elterjedésére is várni kell még. Bár már néhány televíziót felszereltek ezzel az élességjavító berendezéssel, még évekbe telhet, mire széles körben elterjed.
A LED technológiát manapság általában jelzőfényként használják, például kerékpárokon. Előnye, hogy rendkívül tartós és kevesebb energiát használ adott fényerő eléréséhez.