Többen és több jutalmat kapnak az árvíz elleni védekezésért. A hétfő este megjelent kormányhatározat június 30. helyett november 30-ig terjeszti ki azt az időszakot, amelyben a károsodott vízi létesítmények és védművek helyreállítása érdekében túl lehet lépni a víz-, környezeti- és természetikatasztrófa-kárelhárításra szánt keretet, és 200 millió forinttal megemelték ennek a személyi juttatásokra fordítható részét.
A kormány 83 millió forintot utalt ki az Agrárminisztériumnak a történelmi emlékhelyként és műemlékként nyilvántartott tatabányai Turul-szobor állagmegóvására és felújítására. Az összeget a Nemzeti Földalap termőföldvásárlásra szánt keretéből tették át.
Ugyanonnan csoportosítottak át 197 millió forintot a Pannonhalmi Főapátság kertészeti örökségének támogatására – szemlézte a közlönyt a hvg.hu.
89 millió forintot kapnak a megyei önkormányzatok „a 2024. évi önkormányzati választásokkal összefüggésben felmerült többletkiadások teljesítése érdekében”, de ez nem pluszpénz, hanem a helyi önkormányzatok általános feladatainak működési célú támogatására előirányzott keret egy részének megcímkézése.
Jövőre 8,5 milliárd forint jut aktív kikapcsolódást szolgáló feladatok, programok, beruházások finanszírozására, 1,5 milliárd pedig kerékpárutak fenntartására, üzemeltetésére. A kormány ugyanis „egyetért az aktív életmódra, a sportolás elősegítésére, ösztönzésére irányuló szemléletformáló kampányokat, programokat és ezen célokhoz, valamint az aktív és ökoturizmus területéhez kapcsolódó beruházásokat, fejlesztéseket magában foglaló Aktív Magyarország Program megvalósításával”. A feladatot az Aktív és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ Nonprofit Kft.-re bízták.
Arról is döntött a kormány, hogy Nagy István agrárminiszter vizsgálja meg, kaphat-e az EU Közös Agrárpolitika Stratégiai Tervből beruházási támogatást „egyedi fejlesztési terveinek megvalósítása érdekében” az Élelmiszeripar Bajnokai Programban résztvevőként kijelölt szarvasi Galliicoop Pulykafeldolgozó Zrt., amely Mészáros Lőrinc cégbirodalmának része.
Az is a hétfő esti Magyar Közlönyben olvasható, hogy a kormány ez év végéig kivezeti a tőzsdéről a kárpótlási jegyeket, és megszünteti a magyar állam és az Erste Bank Hungary Rt. 2004-ben kötött megbízási, valamint számlavezetési és letétkezelési szerződéseket.