Nyílt válaszban reagált Menczer Tamás, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója a Telex megkeresésére, amelyben arról kérdezték, mire alapozza, hogy ukrán pénzből készült a Direkt36 dokumentumfilmje, ha ezt az oknyomozó újság már cáfolta. Menczer először Facebook-posztban válaszolt, majd ezt emailben is eljuttatta a Fidesz sajtóosztálya a Telexnek.
„Az egész filmet tartom lejáratásnak, ugyanis önök – a külföldi irányításnak megfelelően, Gyurcsány Ferenchez és Brüsszel Péterhez hasonlóan – azt a látszatot akarják kelteni, hogy 'itt minden el van lopva'” – írta Menczer, és 13 pontban sorolta fel a kormányzati intézkedéseket. Arra a kérdésre, hogy mire alapozza az állítását az ukrán pénzügyi háttérről, ezt válaszolta: „Azt, hogy az ukrán állam indított lejárató kampányt a magyar miniszterelnök ellen, a Kocsis Máté által közöltekre alapozom.”
Menczer nyilatkozata azután érkezett, hogy péntek reggel azzal vádolta meg a Direkt36-ot, hogy az Orbán családról szóló filmjük egy ukrán lejárató kampány része. A Direkt36 közleményben utasította vissza a vádakat: „Megismételjük korábbi nyilatkozatunkat: ez a vád szemenszedett hazugság.”
A vitát Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője indította el kedden, amikor a nemzetbiztonsági bizottság ülése után azt állította, hogy ukrán pénzből indult lejárató kampány Orbán Viktor ellen.
Kocsis nem mutatott be bizonyítékokat, de azt mondta, hogy a titkosszolgálatok tájékoztatták a bizottságot arról, hogy az ukrán állam magyar és külföldi újságírók segítségével próbálja lejáratni a miniszterelnököt.
Kocsis kijelentése után a kormánypárti Magyar Nemzet is írt az ügyről, és azt állította, hogy „értesüléseik szerint” az ukrán titkosszolgálati akció részeként a Direkt36 egy lejárató videót készít. A lap nem részletezte, mire alapozza ezt az állítást, de megkérdezte a Direkt36-ot, hogy kaptak-e ukrán támogatást. A Direkt36 erre reagálva közölte, hogy „a kormánypárti újság állításaiból egy szó sem igaz” és hogy minden tartalmuk, így a dokumentumfilm is, a szerkesztőség munkájának eredménye.