3p

Információink szerint időben elkészült a Pintér Sándor által felkért Boston Consulting Group átfogó egészségügyi reformcsomagja, amely jelenleg a Belügyminisztériumnál várakozik. Kérdés, mikor osztják meg a nyilvánossággal?

Lapunk információi szerint a bevállalt határidőre, augusztus 7-re elkészült a hazai egészségügyi reform átalakítási terve, melyre 352 millió forintért kérte fel Pintér Sándor belügyminiszter a témában már jártas Boston Consulting Group (BCG) tanácsadócég magyar vállalatát.

Mi lesz veled magyar egészségügy? Fotó: Pixabay
Mi lesz veled magyar egészségügy? Fotó: Pixabay

Tehát nem volt késlekedés, a cég 10 nappal ezelőtt, időben letette a BM asztalára a reformcsomagot, kérdés, hogy mikor kerül nyilvánosságra, ha egyáltalán kikerül, ahogy az a szlovákok esetében megtörtént. A BCG nevéhez fűződik ugyanis a szlovák egészségügy átvilágítása, és a reformcsomag kidolgozása, amely időről-időre nyilvánosságot is kapott az országban. 

Korábban lapunknak Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő úgy nyilatkozott, nem lehet tudni, mi zajlik a zárt ajtók mögött a hazai egészségügy átalakításával kapcsolatban. Annyit viszont igen, hogy bár nem verték nagydobra, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma helyett miért a Belügyminisztérium kérte fel a BCG-t a hazai egészségügy ráncba szedésére, de a cég megkezdte a munkát. Illetve az is ismeretes, hogy ezzel egyidőben 141 ezer kérdőívet küldtek szét az egészségügyi dolgozóknak a témával kapcsolatban. Hozzátette:

„Ha valamit, az egészségügyi reformcsomagot kéne megkonzultáltatni.”

A dán mintára készült szlovák reformcsomag valószínűleg azért volt szimpatikus a kormánynak, mert nem az egészségügyre fordított költségek növelése volt a cél, hanem az, hogy a meglévő ráfordítások hatékonyabb elköltése által 20 százalékkal növelnék az ágazat hatékonyságát és 30 százalékkal az ellátás minőségét.

Múlt héten, augusztus 13-án írásban elküldtük a reformcsomaggal kapcsolatos kérdéseinket a Belügyminisztérium sajtóosztályának. Ezekre voltunk kíváncsiak:

  • mikor osztják meg a közvéleménnyel az elkészült átalakítási tervet?
  • mikor lépne életbe a reform?
  • sikerült-e feldolgozniuk és érdemlegesen felhasználniuk a tervezethez a 141 ezer kérdőívet, amelyet az egészségügyi dolgozók töltöttek ki anonim módon?
  • készült-e a kérdőívekről statisztika, ha igen, milyen eredménnyel?

Kérdéseinkre eddig nem kaptunk választ, amint megérkeznek, természetesen frissítjük cikkünket.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!