2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Európát és Mario Montit okolta az olasz válságért, és a dél-európai államoknak az euróból való kilépését jósolta meg Silvio Berlusconi, a jobbközép Szabadság Népe (PdL) miniszterelnök-jelöltje egy csütörtök éjjeli baloldali politikai vitaműsorban.

Több mint három órán keresztül Berlusconi volt az egyedüli főszereplője a Michele Santoro vezette, Servizio Pubblico (Közszolgálat) című, több olasz tévécsatornán és interneten sugárzott baloldali politikai talk-shownak. Santorót tíz éve Berlusconi tiltotta ki a közszolgálati televízióból.

A politikussal közismerten nem rokonszenvező újságírók támadásainak kereszttüzében Berlusconi egyszer sem veszítette el türelmét, és csalatkozniuk kellett azoknak, akik arra tettek a brit fogadóirodákban, hogy Berlusconi elhagyja a televízió stúdióját.

"Azért jöttem, hogy végre főműsoridőben szerepelhessek" - nyilatkozta Berlusconi. Az olasz sajtó szerint azonban a "ravasz kommunikációs zseni" Berlusconi "szimpátiaakciót" hajtott végre. A műsorvezetővel való heves viták is a "szavazatgyűjtést" szolgálták.

Kijelentéseiben Berlusconi elutasította, hogy ő lenne felelős a 2011-ben kialakult olasz csődhelyzetért. Hangoztatta, hogy Olaszországot Monti szakértői kormánya vezette szakadékba.

Az Európai Unióról kijelentette, hogy ha népszavazást rendeznének, az emberek többsége a mostani EU ellen szavazna. "Az euróból való kilépés katasztrófa lenne, de ha az Európai Központi Bank nem segít, Olaszország, Spanyolország, Portugália, Görögország erre lesz kényszerítve" - hangoztatta.

Ami az Északi Ligával való választási szövetséget illeti, Berlusconi szerint a Liga támogatottsága olyan alacsony, hogy nem adhat miniszterelnököt.

A tévéműsort megelőzően Berlusconi a szigorú európai pénzügyi politikát nevezte meg az olasz válság okozójának.

Erre reagálva Jose Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke közölte, hogy az olasz válságért a volt kormányok által felhalmozott államadósság a felelős. Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke is azt mondta, hogy az olasz válságot a Monti-kabinet előtti kormány okozta.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!