Krisán László kiemelte: a Kombinált Mikrohitel termék sikerét jelzi, hogy Közép-Magyarországon a nagy érdeklődésre való tekintettel máris elfogyott a keret, így április elején a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felfüggesztette a programot, viszont a közép-magyarországin kívüli régiókban, azaz szinte az összes városában még mindig jelentős forrás áll rendelkezésre.
A Kombinált Mikrohitel Program konstrukcióban 10 százalék önerő mellett maximum 10 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatást és akár 20 millió forint összegű, 10 éves futamidejű kedvező kamatozású beruházási hitelt lehet felvenni.
Krisán László hangsúlyozta: a KA-VOSZ Vállalkozásfejlesztési Zrt. és a mögötte álló tulajdonosi kör - az MKIK és a VOSZ - támogatja, hogy a Közép-Magyarország régióban újabb forrásokat találjon a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség a program újra indításához, hiszen a Kombinált Mikrohitel Program bevált, a vállalkozások keresik a működőképes konstrukciót.
A KA-VOSZ Vállalkozásfejlesztési Zrt. az egész országra kiterjedő közvetítői hálózata révén több mint 70 irodában forgalmazza a Kombinált Mikrohitelt, és évek óta szorgalmazta az olyan "szokatlan" kombinált konstrukció elindulását, mint a vissza nem térítendő uniós támogatás és egy kedvezményes hitel kombinációja - fogalmazott a vezérigazgató. Hozzátette: ez a modell teljes körűen megvalósult, és mára a vezető sikertermék lett a Széchenyi Kártya Program mellett a hazai kisvállalkozói szektor finanszírozásában.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség március végén azt közölte, hogy az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) keretében a Kombinált Mikrohitel konstrukcióira országosan március végéig több mint 4.100 pályázat érkezett. A közép-magyarországi régióban beadott pályázatokon igényelt összeg elérte a vissza nem térítendő támogatásra rendelkezésre álló forrás mértékét, ezért az ügynökség a keretösszeg megemelését tervezi.
Az ügynökség március végi közleményében hangsúlyozza: a forráskimerülés jelenleg csak a közép-magyarországi régiót érinti, a többi régióban - Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld, Észak-Magyarország, Közép-Dunántúl, Nyugat-Dunántúl -, továbbra is pályázható az ÚSZT egyik legnépszerűbb konstrukciója.
A Közép-magyarországi Operatív Program keretében a pályázat meghirdetésekor vissza nem térítendő támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 3 milliárd forint volt 2011-2013-ra, a visszatérítendő mikrohitel támogatásra pedig 6 milliárd forint. Az NFÜ a pályázati felhívásban 750-3.000 támogatható pályázattal számolt.
A konstrukcióval a mikrovállalkozások fejlesztéseihez 10 százalékos önerő mellett akár 45 százalékos támogatási arány érhető el. A hitelből finanszírozandó rész a piacinál jóval kedvezőbb kamatozású, államilag támogatott mikrohitellel biztosítható a Kombinált Mikrohitel Program keretében.
MTI