A Franciaországban ritkán egységes szakszervezetek ezúttal - a vásárlóerő, a fizetések és a munkahelyek védelmében - mind összefogtak és arra számítanak, hogy Nicolas Sarkozy államfő hivatalba lépése óta a legjelentősebb országos tiltakozási napra kerül sor országszerte. A megmozdulással elsősorban a kormány és a munkáltatók figyelmét kívánják felhívni a szervezők a fizetésből élők helyzetére.
Az általános sztrájkot a különböző felmérések szerint a közvélemény 70-75 százaléka "támogatja" vagy "szimpatizál" vele.
Az előzetes jelzések szerint óriási fennakadások várhatóak a tömegközlekedésben. Az állami vasúttársaság (SNCF) mellett eddig 77 város tömegközlekedési dolgozóinak szakszervezetei jelezték, hogy csatlakoznak a felhíváshoz. A polgári légiközlekedési hatóság (DGAC) közlése szerint a francia repülőterekről induló, illetve érkező járatok hetven százalékát törölni fogják.
Mivel a légiirányítók valamennyi szakszervezete részt vesz a megmozdulásban, a DGAC az elégséges minimális szolgáltatás előírásait lépteti csütörtökön életbe.
Az oktatásban és kutatásban dolgozóknak a szakszervezetek szerint 67 százaléka jelezte, hogy sztrájkolni fog, de az áramszolgáltatók, a postai, az igazságügyi és az egészségügyi dolgozók is csatlakoztak a felhíváshoz. Még a Comédie Francaise, az egyik legismertebb francia állami színház is jelezte, hogy csütörtöki előadását egy későbbi időpontra halasztja. A magánszektor részéről elsősorban a válság által különösen sújtott autógyárakból és bevásárló központokból várhatóak nagyobb delegációk a tüntetéseken.
A legnagyobb szakszervezet, a CGT első titkára, Bernard Thibault szerint a megmozdulás jóval jelentősebb lesz, mint amilyeneket az elmúlt években Franciaországban rendeztek. François Chéreque, a másik nagy szakszervezet, a CFDT vezetője úgy véli, hogy a fizetésből élőknek egyre inkább az az érzése, hogy az ő munkahelyeikkel, fizetéseikkel és szociális jogaikkal akarják megfizettetni azt a válságot, amiért ők nem felelősek. A válság leküzdésére a szakszervezetek a kormány és a munkáltatók által már bejelentett sürgősségi intézkedések mellett a munkahelyek és a vásárlóerő védelmét, a gazdasági és szociális bizonytalanság elleni fellépést is követelik.
A kormány részéről Brice Hortefeux szociális és munkaügyi miniszter jelezte, hogy figyelemmel lesz a tiltakozás üzeneteire, Eric Woerth költségvetési miniszter pedig elismerte: várhatóan nagyon sokan vonulnak utcára csütörtökön. Szerinte ugyanakkor "nem feltétlenül az emberek utcára hívása a legjobb megoldás az országot jelenleg sújtó problémákra".