1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Jelenleg négy adócsomagról egyeztet a koalíció, ezek egyike léphet hatályba 2009-ben - írta pénteken a Világgazdaság.

A szabad demokraták támogatnák az egykulcsos adórendszer felé mutató lépéseket, az MSZP azonban még mindig nem hajlik erre.

Emellett komoly vita folyik arról is, hogy mekkora mozgástér áll a kabinet rendelkezésére a 2009-es átalakítások végigvitelére. A szocialisták 200-250, a liberálisok viszont 500-600 milliárd forintra teszik ezt az összeget. A tavalyi kedvező deficitadat fényében ugyanakkor valószínűnek tűnik, hogy a szabad keret magasabb lesz a konvergenciaprogramból levezethető 190 milliárd forintnál. Utóbbi szám adódik ugyanis abból, hogy a dokumentum szerint a 2008-as 39 százalékos adó-és járulékteher 2009-re 38,3 százalékra csökken.

A pénzügyminiszter egyelőre ragaszkodik a Brüsszel által jóváhagyott pálya követéséhez - olvasható a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

A rovat támogatója a 4iG