2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A vállalkozói finanszírozás konstrukciói közül a válság hatására egyre fontosabbá válik az export-előfinanszírozás - hívta fel a figyelmet Koszmáli József, az Eximbank Zrt. ügyvezető igazgatója a Joint Venture Szövetség és a Magyar Külgazdasági Szövetség szerdai budapesti konferenciáján.

Az ügyvezető igazgató szerint ez a finanszírozási forma a magyarországinál erősebb gazdasági háttérrel rendelkező országokban is egyre nagyobb jelentőséggel bír.

A válság hatására a kereskedelmi bankok kockázatvállalási készsége és képessége csökkent, ám a hanyatlást követően a vállalatok forgóeszköz finanszírozási igénye megnőtt, a kereskedelmi bankok azonban nem tudják, vagy akarják azt kielégíteni - mondta.

Ezeknek a vállalatoknak az Eximbank egyebek mellett közvetlen előfinanszírozást és refinanszírozási keretet is kínál.

Az előbbit közepes és nagyvállalatoknak, 6 hónaptól 5 évig szóló futamidőre kínálják, 250 millió forinttól, változó vagy fix kamatozással.

A refinanszírozási keretet a kis- és középvállalkozásoknak kínálják, 2-3 éves futamidőre, 100 ezer - 5 millió euró összeggel, fix kamatozással. Ezen termék esetében az exportőr kockázatát a kereskedelmi bank vállalja.

Vingelman József, az MV Magyar Vállalkozásfinanszírozási Zrt. vezérigazgatója elmondta: a Jeremie program rendelkezésre álló forrása mintegy 200 milliárd forint. Céljuk, hogy ezzel minél több magántőkét mozgassanak meg, 2015 végéig mintegy ezer milliárd forintot.

A vezérigazgató a jövőbeni irányvonalakról elmondta: egyebek mellett növelnék a visszatérítendő támogatások részarányát, az Európa 2020 alapján módosítanák a pénzügyi konstrukciók kritériumait, fokoznák az együttműködést az alapok között, új kiemelt területeket határoznak meg, például a klímaváltozást, az energiafelhasználást.

A kockázati tőkealapok részére is biztosítanak forrást, összesen 45 milliárd forint értékben, ebből 39 milliárdra a vidéki régiók, 5,7 milliárdra pedig a Közép-Magyarországi régió tőkealapjai pályázhatnak - mondta.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!