A Fidesz frakcióvezetője az újság szerdai számában közölt interjúban elmondta: a törvényhozás feladata egy olyan törvény megalkotása, amely rögzíti, hogy mekkora összeg jár vissza az adósoknak, azt hogyan kell számukra folyósítani, és a későbbiekben mi lesz ezekkel a hitelekkel.
"Fontosnak tartom, hogy az eredeti kamatszintre történő visszatérés lehetőségét is vizsgáljuk. Döntenünk kell arról is, hogy bevezetünk-e egy kamatemelési moratóriumot arra az időre, amíg kidolgozzuk a fair bank- és hitelrendszer szabályait" - fejtette ki a frakcióvezető.
Nemcsak az élő szerződéssel rendelkező devizahitelesek kaphatják vissza a tisztességtelennek ítélt egyoldalú kamatemelések és az árfolyamrés miatti összeget, hanem azok is, akik korábban kedvezmény igénybevétele nélkül kifizették hitelüket. Az előbbi körbe tartozók esetében a tőke csökkenéseként írja jóvá a bank a visszajáró összeget, az utóbbiak készpénzben kapják meg a pénzt. Annak, aki végtörlesztett és vele szemben tisztességtelenül jártak el, a mai állás szerint egyenként kell pert indítaniuk ennek érdekében - tette hozzá.
Rogán elmondta, a kormány már felállította az állami tulajdonú közműholding jogi előkészítésével foglalkozó testületet. A rezsicsökkentés hosszú távú biztosítását is felügyelő holding a jövő év közepe táján kezdheti meg működését. Ezzel kapcsolatban megemlítette, hogy a Fidesz frakció felkérte a kormányt, hogy vizsgálják meg, a paksi atomerőmű hogyan tudna olcsóbban energiát átadni az MVM-nek.
A Fidesz frakcióvezetője közölte: a tapolcai tanácskozáson a tervek szerint beszélnek a közoktatással és a felsőoktatással összefüggő kérdésekről, valamint a következő hétéves uniós költségvetési ciklusban Magyarországra érkező uniós források felhasználásáról is.
MTI