"Miután az Alkotmánybíróság márciusi döntése egyértelműen lehetővé teszi a törvényalkotó számára, hogy ezeknek a szerződéseknek a tartalmába beavatkozzon, úgy gondolom, hogy itt is van feladatunk, s nem hiszem, hogy helyes lenne, ha a jelenlegi árfolyamon történne a jövőben a törlesztés" - hangsúlyozta a politikus, megerősítve, hogy törvénnyel írják át a szerződéseket.
"Erre alkotmányos felhatalmazásunk van. Rendkívül ritka esetben teszi lehetővé a Polgári Törvénykönyv, hogy a törvényhozó korábban létrejött szerződések tartalmába beavatkozzon, de itt valamennyi olyan speciális feltétel fennáll - előre nem látható változás volt, tömeges társadalmi méretű károkat okozott, egyértelműen az egyik félre nézve vált terhessé a szerződés -, amelyeket az Alkotmánybíróság és egyébként a Kúria is korábbi gyakorlatát tekintve megkíván" - mutatott rá a törvényalkotási bizottság vezetője.
Gulyás Gergely jelezte, hogy a devizahitelesek helyzetét véglegesen rendező, minden lakás-jelzálog-hitelre kiterjedő törvényjavaslat hamarosan elkészül. A tervezet szeptemberben kerül a Fidesz képviselőcsoportja elé, és ez lesz az őszi parlamenti ciklus első beterjesztett törvényjavaslata.
A kormánypárti politikus szerint a legfőbb bírói fórum által lényegében megsemmisített árfolyamrés 100 milliárd, az egyoldalú szerződésmódosítások pedig 300 milliárdos kárt okoztak az ügyfeleknek.
mfor.hu