Sinkó Ottó, a Videoton társ-vezérigazgatója a Portfóliónak adott interjújában kijelentette, hogy a magyar gazdaság nem a háborús infláció és az uniós szankciók miatt teljesít jóval gyengébben, mint a régió legtöbb országáé. Az ország 23. leggazdagabb emberének számító üzletember a problémákat a piacidegen politika mellett az EU-források hiányával magyarázza. Úgy látja, történelmi hiba lehet az elszigetelődés a nyugati szövetségi rendszereken belül, ezért mindent meg kell tenni, hogy az EU-ban maradjunk.
"Minden probléma gyökere ugyanaz, a piaci folyamatokba való agresszív beavatkozás és az EU-hoz való hozzáállás. Az, hogy Magyarországnak egyre rosszabb a viszonya az EU-val, egyre inkább felvet kockázatokat a megszerezhető üzletek tekintetében. Már hallottam olyan vevőről, aki nem engedett Magyarországra hozni egy üzletet"
- mondta, hozzátéve hogy ezért elkerülhetetlen a magyar álláspont felülvizsgálata az EU-val szemben.
"A mostani "méricskélős, alkudozós, mennyi-az-éppen-elég taktika" már azt hiszem, kevés. Őszintén szólva úgy érzem, hogy a damaszkuszi úton járunk, pálfordulás kellene, a költségvetés az EU-s források nélkül nem stabilizálható"
- fogalmazott.
Elmondta azt is, hogy szerinte Magyarország számára "nincs más út, csak az Európán belül út", és ha marginalizálódik az ország szerepe az EU-ban és a NATO-ban, a döntéseket nélkülünk hozzák majd meg, akkor "annak nagyon súlyos ára lesz". Márpedig az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos magyar álláspont meggyengítette Magyarország regionális szövetségi rendszerét, illetve a Németországgal fenntartott kapcsolatot is.
Hasonló kockázatokról írt a napokban egyébként Zsiday Viktor is.