Ma van a túllövés, azaz az emberi túlfogyasztás napja. Ez az a nap, amikor az emberiség igénye az elérhető természeti erőforrásokra meghaladja a Földünk által újratermelni képes készletet. Ez a dátum 2019-ben július 29. volt, tehát a COVID-19 világjárvány több mint 3 héttel segített kitolni ezt.
A túllövés napját a Global Footprint Network (GFN) nevű nemzetközi kutató szervezet számolja ki évről évre, összehasonlítva a Föld adott évre vonatkozó biokapacitását az emberiség ökológiai lábnyomával. A 2020-as év a COVID-19-es járványból adódóan más, mint az előzőek voltak. A GFN szakértők a legmegbízhatóbb adatokkal és a legésszerűbb feltételezésekkel elemezték a kialakult helyzetet. A kutatócsoport ezek alapján 9,3 százalékos globális ökológiai lábnyom csökkenést határozott meg az előző év azonos időszakához képest.
A túlfogyasztás világnapja 1970-ben decemberre, tavaly már júliusra esett; ez a csaknem öt hónapos különbség a Föld bővülő népességével, az egyre növekvő kínálattal és a szükségtelen termékek felhalmozásával magyarázható.