3p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

A kutatás-fejlesztési tevékenység globális átalakítása következtében a Sanofi megszünteti Magyarországon a kutatás kezdeti fázisát, az úgynevezett felfedező kutatást - tájékoztatta Rózsa Iván, a társaság magyarországi cégének kommunikációs igazgatója kedden az MTI-t.

Emlékeztetett arra, hogy Magyarországon korábban a teljes innovációs folyamattal foglalkozott a Chinoin néven működő vállalat, a jövőben azonban a hangsúly a folyamat későbbi fázisain lesz. Magyarázatként hozzáfűzte: a teljes gyógyszeripari kutatás-fejlesztési folyamat 12-15 év is lehet, amelynek különböző fontos szakaszai vannak, s ebből az első, kezdeti a felfedező kutatás.

A kommunikációs igazgató közölte azt is, hogy az átalakítás 160 embert érint, de ez nem jelent teljes egészében létszámleépítést. Az erről szóló tárgyalások a napokban kezdődtek meg a szakszervezetekkel - tette hozzá.

Az átszervezés következtében felszabaduló kutatási infrastruktúrával a Sanofi támogatja a magyarországi kutatásokat, így a csúcstechnológiát jelentő "hátteret" egyetemeknek és kutatóintézeteknek ajánlja fel.

A cégcsoport kutatás-fejlesztési (k+f) tevékenységének átalakítása során a Sanofi összevonja  a hasonló tevékenységeket végző központokat, így a k+f központok száma csökken. Magyarországon  a kockázatos, a betegektől legtávolabb eső felfedező kutatás helyett a szintén magas hozzáadott értéket jelentő fejlesztési tevékenységekre összpontosít a társaság. Ez gyorsabban megvalósuló eredményeket hozó és exportorientált tevékenység - hangsúlyozta a kommunikációs igazgató.

A Sanofi mostani lépése egy már korábban megkezdett átalakítás része, amire - a többi gyógyszeripari céghez hasonlóan - az egyre költségesebb és kockázatosabb kutatás-fejlesztés kényszerítette. Ma már egyre kevesebb nagy forgalmú készítményt kerül piacra, mert a hatóságok elvárása az, hogy hatékony, a lehető legkevesebb mellékhatást okozó készítménnyel lépjenek piacra a gyártók. Ez azt jelenti, hogy egyre szűkebb betegcsoportokat kell új készítményekkel ellátni, s azt minél alacsonyabb áron előállítani.

Rózsa Iván kiemelte: az erős gyógyszerkémiai szakértelemre és évszázados tradícióra alapozva Magyarország továbbra is fontos szerepet kap a Sanofi csoporton belül. A  vállalat Magyarországon továbbra is érdekelt lesz az innovatív készítmények fejlesztésében, ugyanakkor erősödik a generikus fejlesztési tevékenység is. A Sanofi továbbra is Magyarország egyik meghatározó szereplője kíván lenni az export területén, és a kutatás-fejlesztési tevékenység átalakítása ezt segítheti.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!