Az állami források elsősorban az állami és a non-profit szereplők kutatási tevékenységéhez járulnak hozzá, s fejletlenek azok a mechanizmusok, melyek az üzleti szektor - különösen a kis- és közepes vállalkozások - kutatás-fejlesztési ráfordításai növelését serkentenék.
Az egyesület régóta dolgozik azért, hogy a világ elismerje: Magyarország szellemi termékekben nagyon gazdag, csak ezeket ki is kell "bányászni". Sőt, utána meg kell szervezni a hasznosítást is, hogy az értékes ötletből jó üzlet lehessen.
"Az EU innovációs teljesítménymérése (innovation scoreboard) szerint a legtöbb tényezőben Magyarország sereghajtó. Ennek megváltoztatására kevés a sok hangzatos jelszó és ígéret: be kell bizonyítani, hogy Budapest méltán lett az új európai uniós szervezet székhelye. Az új központ Magyarországnak esély, mellyel felelősséggel, a magán és a közérdek összehangolásával élni kell. Vagyis az államnak - a magántőke mellett - a mainál jóval nagyobb szerepet kell vállalnia abban, hogy az közösségi forrásokból támogatott alapkutatás és annak hasznosulása, illetve az üzleti szféra kutatási eredményei jobban együttműködjenek, ha állni akarja az ország a versenyt - hogy Magyarország valóban központjává válhasson az európai innovációnak. Maga az innovatív vállalkozások támogatására hivatott intézményrendszer is megújulásra szorul" - áll az egyesület sajtóközleményében.
Az ígéretes ötletekkel, találmányokkal rendelkező kutatóknak, feltalálóknak, hasznosítóknak és befektetőknek ugyanakkor a piac felé kell fordulniuk, nem pedig csak reménybeli támogatásokra alapozni.