Februárban - a felülvizsgált adatok szerint - 0,7 százalék volt a havi, és 5,4 százalék az éves termelői áremelkedés. Januárban 0,9 százalékos havi és 5,0 százalékos éves ütemet mértek.
Az energia- és építőipar árai nélkül számolt termelői maginfláció márciusban 0,3 százalék volt havi, illetve 3,7 százalék éves szinten, a februári 0,5 százalék, illetve 3,6 százalék után.
A tartósan fennálló erős termelői infláció megerősítheti az Európai Központi Bank (EKB) aggodalmát az ellátási láncra kiterjedő, másodlagos inflációs hatások miatt, így szakértők szerint az EKB a következő hónapokban - így a legközelebbi, csütörtöki kamatdöntésekor - nem csökkenti majd az irányadó kamatot.
Egyre nagyobb probléma az energia magas ára
A növekvő energiaárak - januárhoz és februárhoz hasonlóan - márciusban is erősen meglendítették a termelői árakat az eurózónában: az Eurostat keddi közlése szerint márciusban 0,7 százalékos volt a termelői árak emelkedése februárhoz képest, éves szinten pedig 5,7 százalék volt a termelői infláció. Az elemzők 0,7 százalékos havi és 5,6 százalékos éves emelkedést vártak.