3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az utóbbi évek gazdaságfejlesztési kiírásiban gyakran változtatták meg pályázati eljárást, melyből néhány életképesnek, sőt sikeresnek bizonyult. Az egyszerűsített eljárás megkönnyíti a pályázó feladatait, időt és pénzt takarít meg, és ez a gazdaság fellendülését is elősegítheti.

Az I. Nemzeti Fejlesztési Terv keretében kiírt Gazdasági Versenyképesség Operatív Program volt az első kis- és középvállalkozásokat megcélzó uniós forrásból finanszírozott pályázati program. A szűk réteg számára elérhető csomagok kiértékelése sok időt vett igénybe, a támogatás folyósítása gyakran késett. Az Új Magyarország Fejlesztési Terv társadalmi egyeztetése során rávilágítottak az előd problémáira, ezért 2007-ben siker fogadta az egyik első újítást, az egyszerűsített pályázati eljárást.

Az leggyakrabban igénybe vett, kkv-k számára kiírt eszközbeszerzési pályázat során is találkozhatunk az egyszerűsített eljárással. A közreműködő szervezet (Magyar Gazdaságfejlesztési Központ) szerepe ebben az esetben kisebb, mint az egy-, vagy kétfordulós döntéshozatalnál, hiszen ami itt formailag rendben van, az tartalmilag is megfelelő minősítést kap, aminek köszönhetően az irányító hatóság a keret erejéig támogatja is a projektet. Amennyiben formailag nem felel meg a beadványunk, akkor hiánypótlási felszólítást kapunk, melyet 8-15 napon belül pótolnunk kell, vagy feltételes támogatási döntést javasol a közreműködő szervezet. A magyar gazdaság fejlődésének szempontjából előbbre való az elvárt árbevétel-növekmény elérése, mint a támogatás megítélésének kivizsgálása, ezért fontosabb, hogy pályázó a drága időt inkább ennek szentelje. Tovább spórolhatunk az idővel, ha az internet segítségével elektronikus úton nyújtjuk be kifizetési kérelmünket.

A normatív elbírálás kisebb értékű pályázatok során teljesen működőképes, azonban a több elnyerhető összeggel bíró kiírásoknál pl. a komplex vállalati technológia-fejlesztésnél szükséges a tartalmi ellenőrzés is. Ilyen egyfordulós eljárások esetén a közreműködő szervezet pontszám-javaslattal, támogatási javaslattal, vagy elutasító javaslattal élhet. A tartalmi elbírálásnál a pályázati útmutatóban megadott pontrendszer segítségével értékelnek. Ha valami elmaradt, vagy a projektünk a kiírás témájával nem egyértelműen összeegyeztethető, akkor egy alkalommal tartalmi kiegészítéssel élhetünk.  Ezután a bíráló bizottság pontozza a beadványunkat, amely ha eléri a megfelelő ponthatárt, még nem jelenti a támogatás elnyerését. Ekkor háromféleképpen dönthet a bizottság, megítéli a támogatást, elutasítja, vagy módosítva fogadja el, ekkor a pályázat témájától idegen költség igényeket valószínűleg nem ítélik meg

A GOP tavalyi kiírásaiban találkozhattunk a kétfordulós pályázati elbírálással, melynek lényege, hogy az első fordulóban vázlatosan kidolgozott projekt javaslatok kerülnek benyújtásra és értékelésre. A közreműködő szervezet minősítése után az előzetesen támogatásra javasolt pályázatokat a projekt gazdáknak visszaadják részletes kidolgozásra, a második fordulóban ezek a projekt javaslatok juthatnak hozzá a vissza nem térítendő támogatáshoz. A még érvényben lévő tavalyi pályázatoknál (GOP-2007-1.2.2 - Innovációs és technológiai parkok támogatása) erre az eljárásmódra számíthatunk.

Menedzsment Fórum 

Jogi nyilatkozat 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!