"Igaz, hogy csak most fogunk bele komolyan e gázkincs felkutatásába, de a munkát már évekkel ezelőtt megkezdtük, az új termelőtechnológiát igényló gázelőfordulásról pedig már a hetvenes-nyolcvanas évek óta tudunk" - mondta el Holoda Attila, a Mol Nyrt. eurázsiai kutatási és termelési igazgatója.
A makói gáz kereskedelmi célú felszínre hozatalához a hagyományosnál mélyebbre kell fúrni, és adott mennyiség kitermeléséhez sokkal több kútra van szükség. Körülbelül kétezer kellene a teljes gázvagyon kinyeréséhez, a Mol viszont évi ötvenet tud csak lefúrni. Az ország mintegy 8300 kútjából több mint ötezer a Molé, de ebből már csak néhány száz termel olajat vagy földgázt - számol be a Világgazdaság.
Makón kutat gáz után a Mol
A magas energiaárak mellett már érdemes nem hagyományos, feltételezett szénhidrogénkincsek után is kutatni. Ezek a megszokottól eltérő szerkezetben és körülmények között fordulnak elő, vagyis csak újfajta, a korábbinál általában nagyságrendekkel drágább eljárásokkal hozhatók a felszínre - írja a Világgazdaság. A Mol Makón kutat gázkincs után.