Eddig 76 pályázat nyert támogatást képzési, oktatási programok, modellek kidolgozására és elterjesztésére hátrányos helyzetű gyermekek iskolai sikerességének elősegítéséhez, a pályázatok eredményéről Magyar Bálint oktatási miniszter számolt be. A Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program 191 milliárd forint támogatási keretéből hetvenmilliárd forint fordítható a hazai felsőoktatás, közoktatás, szakképzés fejlesztésére, a hátrányos helyzetű tanulók esélyegyenlőségének biztosítására - mondta el Magyar Bálint a sajtótájékoztatón.
Február-márciusban nyolc, az oktatás fejlesztését célzó pályázatot hirdettek meg, ebből augusztus végéig hat pályázat benyújtási határideje járt le, és ötben már támogatásokat is odaítéltek. A pályázatok célja, hogy segítse a hátrányos helyzetű, elsősorban roma és sajátos nevelési igényű tanulók iskolai sikerességét, ezzel javítsa esélyeiket a munkaerő-piacon való érvényesülésre és a társadalmi beilleszkedésre. További cél a szegregáció megszüntetése és a diszkriminációmentes oktatási gyakorlatok elterjesztése. Magyar Bálint elmondta: a sajátos nevelési igényű tanulók integrált nevelésének támogatására kiírt pályázatra 54 pályázat érkezett, mintegy kétmilliárd forint értékben. Nyolc pályázat nyert támogatást, összesen 300 millió forintot. (MTI)
Nagy az érdeklődés az uniós humán pályázatok iránt
Oktatásfejlesztésre hetvenmilliárd forint fordítható a Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Programtámogatási keretéből. Baráth Etele szerint igen kedvező, hogy a kezdeti jelek ellenére az uniós humán pályázatok legalább olyan népszerűek, mint a gazdaságiak.