"A beruházás 139 millió forintba került, amelyhez az Európai Unió előcsatlakozást segítő pályázata, a SAPARD 55 millió forint támogatást nyújtott" - mondta Szőke Miklós, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke.
A pályázatot megírásához nagy bátorság kellett, mert a 2002. szeptember 1-jén megjelent pályázatot decemberig el kellett készíteni, "de mint a példa mutatja, sikerült" - közölte.
A magyar vállalkozók a különböző pályázatokat egyre nagyobb számban készítik el jól, "míg 2003-ban 40 százalék felelt meg a szigorú előírásoknak, idén már a benyújtott pályázatok több mint 65 százalékát fogadták el" - mondta az elnök.
"Az uniós előírásoknak megfelelő üzemben egyelőre háromféle kecskesajtot állítunk elő, és a termelést öt éven belül évi 70 ezer tonnára szeretnék felfuttatni" - mondta Kocsis Pál, a sajtüzemet működtető gazdasági társaság ügyvezetője. Hozzátette: egyelőre 8 ember dolgozik az üzemben, de további fejlesztéseket is terveznek, mert komoly igény van arra, hogy egy kecsketej-palackozót is építsenek.
Mondok József, Izsák polgármestere beszámolt arról, hogy az önkormányzat az üzemhez vezető út építéséhez ad támogatást, és területet biztosít a további fejlesztéshez. (MTI)
Uniós támogatással épített kecskesajtgyártó üzemet adtak át
Családi vállalkozásban, az Európai Unió támogatásával létrehozott, kizárólag kecskesajtot előállító üzemet adtak át Izsákon szombaton. A létesítmény egyedülálló Magyarországon.