2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az önkormányzatok, vállalkozások önrészét és az uniós forrásokat is beleszámítva, mintegy 1600 milliárd forintnyi összeget mozgatna meg a Fidesz, a következő négy évben, zöld gazdasági programok során - közölte Nagy Andor, az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának fideszes elnöke csütörtökön.

A politikus kitörési pontnak nevezte Magyarország számára a környezetipari fejlesztéseket, amelyeket a Fidesz egy zöld gazdaság fejlesztési koncepció keretében élénkítene a választásokat követően. Nagy Andor elmondta, hogy terveik szerint a szükséges pénzügyi források biztosítása mellett, a jogszabályi környezetet és az illetékes intézményrendszert is átalakítanák, a zöldberuházásoknak kedvező irányban.

A Fidesz, a megújuló energián alapuló technológiák támogatására, a már korábban is tervezett "Zöld Bank" és a Zöld Széchenyi Terv programok összehangolását tervezi. Ezek egyebek között az zöldágazatban érdekelt kis- és közepes vállalkozások komplex finanszírozási és támogatási rendszerét adminisztrálnák.

Nagy Andor elmondása szerint a választásokat követően felülvizsgálnák a villamos energia kötelező átvételi rendszerét (KÁT), amelynek tavalyi 80 milliárd forintos kifizetéseiből, a támogatások mindössze 30 százalékát kapták a megújuló alapon termelő üzemek, míg a többit részt a gázmotoros erőműveknek jutott. A képviselő a felülvizsgálattal kapcsolatban részletekkel nem szolgált.

Nagy Andor kiemelte, hogy a Fidesz elképzelése szerint a Magyarország számára kiosztott szén-dioxid kvóták eladásából származó bevételeket nem lehetne tőzsdére vinni, hanem az ENSZ által előírt módon a Zöld Beruházási Rendszerbe (ZBR) kellene utalni. Ezeket az összegeket elsősorban zöldenergia fejlesztésekbe forgatnák vissza - tette hozzá. A Fidesz egy egységes megújuló energia törvény beiktatását is tervezi, amely megfelelő jogszabályi hátteret biztosítana a zöldberuházásoknak - közölte.

A politikus elmondta, hogy elsősorban a hulladéklerakóknál és a szarvasmarha telepeknél létesülő biogáz projektek, kiemelt támogatásban részesülnek majd a jövőben. Terveivel összhangban állnak az Első Magyar Biogáz (EMB) Kft. előzetes becslései, amelyek szerint a magyar biogáz erőművek jelenlegi 7,6 megawattnyi összkapacitása 20,1 megawattnyira nőhet 2011-re.

Nagy Andor elmondta, a zöld gazdasági fejlesztések a következő 10 évben 200 ezer munkahelyet teremthetnek.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!