Tabajdi Csaba a "Fenntartható mezőgazdaság és biogáz: az EU-szabályozás felülvizsgálatának szükségessége" című jelentés rapportőreként ismertette elképzeléseit. Szerinte környezetvédelmi okokból úgyis meg kell oldani az állattartó telepeken keletkező trágya feldolgozását, amire a leghasznosabb megoldást a biogáztermeléssel való egybekapcsolás jelenti.
A szocialista jelentéstevő hangsúlyozta, hogy a biogázt illetően két fontos probléma merül fel. Egyrészt a jelenlegi európai szabályozás túl szigorú és merev, nem ösztönzi kellőképpen a biogáz-felhasználás fejlesztését.
Másrészt gondok vannak a jövedelmezőséggel: a biogáz beruházási költsége magas, a termelés viszonylag drága, számos országban (így Magyarországon is) a zöldenergia értékesítési ára nem elegendő a jövedelmező termeléshez. Németországban például kétszerese a zöldenergia-ár a magyarországinak. A jövedelem növelhető lenne, ha a magas költségek miatt a beruházásokat, a tudományos kutatást és a marketinget is segítenék.
Tabajdi szerint a gazdákat ösztönözni kell, hogy kapcsolódjanak a biogáz üzemekhez, vagy összefogva maguk alakítsanak ki biogáz-kapacitást, hiszen a környezetvédelmi előírások úgyis rákényszerítik őket a szerves trágya, illetve a mezőgazdasági melléktermékek átalakítására.
Az Európai Unióban Ausztria, Dánia, Németország és Belgium jár az élen a biogáztermelést és -felhasználást illetően. Magyarországon és Görögországban csak egy-egy működő biogázüzem van - uniószerte több mint 4200 -, ugyanakkor Magyarországon sok projekt előkészítés alatt áll.