A Fővárosi Bíróság korábban egymillió forint megfizetésére kötelezte Lukács Andrást. Az ítélet szerint ugyanis a környezetvédő egy országos napilapban publikált írásában azt a valótlan látszatot keltette, mintha az Auchan korrupciót követett volna el a beruházásaival kapcsolatos engedélyezési eljárásokban.
Több másik civil szervezet közleményben fejezi ki szolidaritását Lukács Andrással, illetve a szerintük ellene irányuló, de valamennyi zöld szervezetet és a jövő generációkat is érintő elhallgattatási kísérlet miatt. A Fair Világ Méltányos Kereskedelem Szövetség, a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTvSz), a Reflex Környezetvédő Egyesület (Reflex), a Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE) és a Védegylet meggyőződésének adnak hangot, hogy a közélet tisztaságának és a fogyasztói döntések szabadságának a nyilvánosság a leghatékonyabb biztosítéka.
Lukács András a nyilvánosság előtt hosszú évek óta, kitartóan küzd azért, hogy a beruházók és az engedélyező hatóságok maradéktalanul vegyék figyelembe a környezeti szempontokat - olvasható a közleményben. A zöldek úgy vélekednek, hogy a nyitott társadalom létezésének az is feltétele, ha a polgárok a közhatalmi szervek mellett a multinacionális cégek működéséről is szabadon, félelem nélkül fogalmazhatnak meg kritikát. A civilek bíznak abban, hogy a FÍ jogerős döntéssel a fogyasztói kritika szabadsága, a szabad véleménynyilvánítás mellett áll ki.