3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Bírósághoz fordul a Hild, mert nem találja megalapozottnak a Gazdasági Versenhivatal megállapításait - emellett arra hivatkozik, hogy a kiszabott 13,5 millió forintos bírság korántsem nevezhető kiugróan magasnak. A GVH szerint viszont igen. A versenyhiatal január 4-én hozta meg döntését.

A Hild szerint a GVH "főként néhány sajtónyilatkozatra és újságírói félinformációra" alapozta az elmarasztaló döntését. A GVH lapunkhoz eljutatott közleményében a sajtóban megjelent hirdetésekre hivatkozik, nem pedig újságcikkekre. A versenyhivatal a "szóban forgó újságcikkekkel kapcsolatban nem állapított meg semmiféle jogsértést" - tartalmazza a közlemény.

A Hild azzal védekezik, hogy a GVH a megkötött szerződésekben semmiféle kifogást nem talált és semmilyen megtévesztést nem állapított meg. A hatóság azonban hozzétette: a vizsgálat alapja nem a konkrét szerződések voltak, vagyis azokat nem is vizsgálhatta.

A GVH egyik megállapítása arra irányult, hogy a Hild hirdetéseiben az szerepelt: a Deutsche Bank London tulajdoni érdekeltséggel is rendelkezik a "Hild Örökjáradék program"-ot kínáló vállalkozásban, illetve a Hild csoport hátterében egy 40 milliós eurós banki finanszírozás áll. Ezzel szemben a Deutsche Bank nem tulajdonosa egyik vállalkozásnak sem, s az általa nyújtott banki finanszírozás összege nem éri el a 40 millió eurót.

Sosem állították; ők a legjobbak

A Hild szerint azonban az Örökjáradék Zrt. egyetlen nyilvános nyilatkozatában sem állította, hogy DB tulajdonos lenne. Az azonban tény, hogy a DB-nek opciója van a tulajdonszerzésre. Az viszont tény, hogy a Hild járadékait száz százalékban a Deutsche Bank AG (London) finanszírozza. "Ezt a megállapítást a Hild Csoport a DB-vel közösen fogalmazta meg, és a DB hozzájárult ennek a publikálásához a nyilvánosság számára" - védekezik a társaság kiadott közleményében.

A GVH aggályosnak tartotta azt is, hogy a Hild reklámjaiban elhallgatta, hogy a Deutsche Bank által nyújtott háttér csak egy meghatározott ideig áll fenn. Ez a GVH szerint egy 15-20 vagy még több évre létrejövő jogviszony esetében lényeges körülménynek számít. A Hild szerint a nemzetközi hitelezési gyakorlatban teljesen megszokott, ráadásul határozatlan idejű hasonló konstrukció nem létezik.

A versenyhivatal azt is felrótta a társaságnak, hogy hirdetéseiben azt állította: övék a legjobb ajánlat a piacon. A GVH szerint "piacelsőségi állítást csak olyan vállalkozás tehet, amely minden kétséget kizáróan adatokkal tudja alátámasztani ezen állítását. A két eljárás alá vont vállalkozás által a versenyhatóság elé tárt adatokból azonban nem lehet megállapítani, hogy a Hild-csoport állításai megfelelnének a valóságnak".

A Hild természetesen ezt másképp látja. Indokaik szerint "ezt a jelzős szerkezetet számos konkrét tény támasztja alá". Azonos feltételek mellett egyebek mellett a Hild havi járadékösszege a legmagasabb, a piacon nincsen a Hildénél magasabb első kifizetési összeg.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!