1p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Tízmilliárd forintos beruházásokat tervez a következő négy-öt évben a CEGE Közép-európai Geotermikus Energia Termelő Zrt., a Mol Nyrt. geotermikus energiával foglalkozó leányvállalata, számol be a Világgazdaság.

A CEGE fő profilját a villamosenergia-termelésre is alkalmas geotermikus erőművek létesítése és üzemeltetése jelenti, ilyen egységek azonban egyelőre nincsenek Magyarországon. A létesítést az nehezíti meg, hogy áram termelésére csak a 110-120 Celsius-foknál magasabb hőmérsékletű hévíz alkalmas, s azt legalább 2000 méter mélyről lehet kitermelni.

Kujbus Attila, a CEGE vezérigazgatója szerint egy ilyen földtani kutatás körülbelül három évet vesz igénybe, amelyből egy-egy esztendőt a geológiai-geofizikai tanulmányok összeállítása és a szeizmikus kutatások emésztenek fel.

Az előkészületekkel együtt további egy évig tartó fúrásokat csak azután kezdik meg, hogy a földtani lehetőségeket felmérték. Konkrét elképzeléseik vannak azonban a földtani kutatási fázis jelentős rövidítésére, írja a Világgazdaság.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!