Szerinte az energiafűből készült pelletből 30 százalékkal olcsóbban állítható elő 1 gigajoule energia, mint földgázból. Az energiafű a rosszabb minőségű földterületeken is eredményesen termeszthető, telepítése hektáranként 100 ezer forint körüli költséggel jár, olcsóbb, mint erdőt telepíteni, viszont minden évben hasznot hoz, a számítások szerint hektáronként évente 40 ezer forintot.
Szerinte az energiafű-termesztés kétszázezer magyar gazdának adhatna biztos megélhetést, egyben környezetkímélő megújuló energiaforrást a gazdaságnak, s bevételt az országnak. Úgy vélte, "nagyhatalom lehetne Magyarország Európa közepén" az energiafű termesztése illetve az általa szabadalmaztatott felhasználási eljárások révén. A környezetkímélő fűtőanyag használatával megmaradó szén-dioxid kvótát pedig el lehetne adni más országoknak, ami szintén "jelentős bevételt hozhatna".
Az energiafű-tüzelésű kazánokat egyebek mellett a cementiparban és a távfűtésben, valamint mezőgazdasági üzemekben is használják már, eddig negyven berendezést állítottak üzembe. A kft. kidolgozta a takarmányszárításra alkalmas berendezést is, ennek gyártására szintén engedéllyel rendelkeznek.