A vállalat a sencseni önkormányzattal az év végéig alakít vegyes vállalkozást, s ezen keresztül kívánja terjeszteni a speciális, "élőgépek technológiájú" szennyvíztisztítókat. Az Organica rendszerei botanikus kerthez hasonlítanak, ahol nem csak baktériumokat alkalmaznak a tisztítás során, hanem növényeket és állatokat, többnyire halakat is. Ezek az élőlények építik be saját szervezetükbe a szennyező anyagokat.
Ilyen szennyvíztisztítókból a cég az elmúlt hét éves tevékenysége során Magyarországon, illetve a környező országokban 25-30-at épített - jelezte Kenyeres István. Hozzátette, hogy létesítményeikre világszerte óriási a kereslet, ezeknek az igényeknek a kielégítését szolgálja majd egyebek között a kínai "hídfőállás".
A cég a közép-kelet-európai régióban sem győzné egymaga a megrendelések teljesítését, ezért még tavaly év végén megállapodást kötött a globális szennyvíztisztítási piac legnagyobb szereplőjének számító francia Veoliával - emlékeztetett Kenyeres István.
Kenyeres István közölte, hogy a cég következő lépésként Dél-Amerika és Nyugat-Európa "meghódítását" tervezi hasonló együttműködési formákban. Az Organica-franchise néven emlegetett rendszerben az Organica biztosítja a fejlesztést, a technológia-központú marketinget, a tervezést, a létesítési és üzemeltetési standardokat és a szakértelmet. A társaság hosszú távon Indiában, Oroszországban, és az Amerikai Egyesült Államokban terjeszkedne.
Az elnök nem bocsátkozott becslésekbe a felfutó bevételeket illetően, annyit árult el, hogy Magyarországon egy 20 ezer lakos szennyvizét kezelő létesítmény mintegy 400 millió forintból valósítható meg.