A terület előkészítése befejezés előtt áll: közel 18 hektáron elvégezték a feltöltést és az árvízmentesítést. Most folyik a Duna-parti védőrendszer kialakítása. Ezzel párhuzamosan a fővállalkozó Siemens konzorcium már a beruházás feltételeinek megteremtésén dolgozik, hogy amint kézhez kapják az építési engedélyt, azonnal megkezdhessék a kivitelezést. (A konzorciumot a Siemens németországi anyavállalata és a magyarországi leányvállalata hozta létre.)
Az előzetes engedélyek már megvannak, s várhatóan napokon belül megérkezik az egységes környezethasználati engedély is - közölte Katona Zoltán.
A csúszást az adminisztratív, eljárásjogi és jogszabályi változások időigényes voltával indokolta az ügyvezető igazgató.
A bruttó 433 megawatt teljesítményű gáz- és gőzerőmű kétmillió fogyasztó ellátását lesz képes biztosítani. A rendkívül magasnak számító nettó 58 százalékos hatásfokot egy gázturbinás és egy gőzturbinás berendezés kombinációjával érik el. Ugyanakkor az erőmű környezetkímélő is lesz, mivel rendkívül alacsony lesz a szén-dioxid-kibocsátása.
A működéshez szükséges földgázt 13 kilométeres föld alatti gázvezetéken juttatják el az erőműbe. Az óránként 75 ezer köbméteres földgázigényt az E.ON Földgáz Trade elégíti ki. A megtermelt áramot egy 400 kilovoltos nagyfeszültségű vezetéken táplálják a magyar villamosenergia-rendszerbe.