Ezzel már háromra nőtt azon hazai hitelintézetek száma, akiknél használható e legmodernebb fizetési mód, amely a szakemberek szerint egyszerű, gyors, kényelmes és biztonságos mobilfizetési megoldás. Amellyel elsőként május 21-étől az OTP Bank jelent meg a piacon, s az idén még a CIB, a K&H, jövő év elején pedig a Budapest Bank rukkolhat elő az Apple Pay-es fizetéssel.
Az Apple Pay könnyen aktiválható, nemcsak a betéti, hanem a hitelkártyákra is. Az üzletekben az Apple Pay iPhone SE, iPhone 6 vagy annál újabb típusú telefonokkal és az Apple Watch-al használható.
Az online vásárlás az alkalmazásokban és az Apple Payt támogató weboldalakon is rendkívül egyszerű: csak a Touch ID ujjlenyomat-azonosítóra van szükség, vagy elég duplán kattintani az oldalsó gombra és egy gyors pillantást vetni az iPhone X-re az arcfelismeréshez. Nincs szükség új felhasználói fiókra, nem kell űrlapokat töltögetni. Elegendő, ha az Apple Pay használatához kitöltöttük a szállítási és számlázási információkat. Ha Safariban vagy az applikációkban vásárolunk, az Apple Pay működni fog az iPhone 6-on és annál újabb telefonokon, az iPhone SE, az iPad Pro, az 5. generációs iPad, az iPad Air 2 és az iPad mini 3, valamint az ezeknél újabb készülékeken.
Használható az Apple Pay a Safari böngészővel történő online vásárlások során bármely 2012 utáni, MacOS Sierra rendszert futtató Macen, ahol a fizetést az iPhone 6-os vagy annál újabb verziójú telefonnal vagy az Apple Watch-al erősíthetjük meg, illetve az új MacBook Pro esetén a Touch ID-vel.